Analizler

7 Ocak BTC, ETH, XRP, LTC, ADA, DOT, BCH, XLM, LINK, BNB Fiyat Analizi

Kurumsal şirketlerin agresif bir şekilde Bitcoin olması şu anda Bitconi fiyatında ki yükselişlerin neden olduğunu açıklamaktadır. Şimdiye kadar geçtiğimiz birkaç yıl içinde kurumsal şirketler BTC alacağını söylemişti ama 2020’de başlayan Covid-19 yüzünden ABD dolarının güç kaybetmesi ile bu şirketler sonunda Bitcoin aldı. Bu tek başına endüstriye gelen balina sayısını artırdı, Bitcoin’in arzı ise kısıtlı olduğundan dolayı basit bir talep ve arz yükselişi başladı.

Günümüz Bitcoin rallisinde perakende alıcılar yerine kurumsal alıcılar olduğundan dolayı BTC’nin uzun vadeli görünümü de gayet güzel görünüyor ve bu yüzden Bitcoin hala kayda değer bir düzeltme yapmadı. Yine de Bitcoin rallisi daha fazla devam ederse ilerleyen günlerde kurumsal şirketler durum ne olursa olsun Bitcoin’den kâr alarak çıkabilir.

7 Ocak BTC Fiyat Analizi

Bitcoin

Bitcoin’de 4 ve 5 Ocak mum çubuklarındaki aşağı yönlü uzun mumlar ayıların bir düzeltme yapmaya çalıştığını ancak boğaların agresif bir şekilde diplerden satın aldığını gösteriyor. Bitcoin, fiyatı bir önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 34.786.04 doların üzerine çıkararak bugün yükseliş trendini sürdürdü.

Yukarı yönde bir sonraki hedef 38.000 doların üzerindedir ve BTC kısa süre önce bu seviyenin üzerine çıkmıştır. Bitcoin yükselemeye devam ederse BTC / USD kuru 43.000 dolaraa yükselebilir.

Bununla birlikte RSI aşırı alım bölgesinde olduğundan dolayı şu anda BTC’nin düzeltme yapma olasılığı hala yüksek. Aşağı yönde ilk destek, 20 günlük üstel hareketli ortalamadadır. Bu seviye şu anda 28.213 dolardadır. BTC bu destekten geri dönerse, yatırımcıların diplerden almaya devam ettiği kanıtlanacak ve böylece yükseliş trendi devam edecektir. Tersine Bitcoin 20 günlük EMA’nın altına düşerse panik satışları başlayabilir.

7 Ocak ETH Fiyat Analizi

Ethereum-ETH

Ethereum (ETH) boğaları fiyatı 4 Ocak gününün en yüksek seviyesi olan 1.156.456 doların üzerine çıkardığı için bugün yükseliş trendini sürdürdü. Bununla birlikte 88’in üzerindeki RSI en büyük altcoinin kısa vadede aşırı satın alındığını gösteriyor.

Fiyat 1.156.456 doların üzerinde kalamazsa, ETH / USD kuru bir sonraki trend hareketini denemeden önce birkaç gün boyunca sıkı bir aralıkta konsolide olabilir. Tersine ETH 1.156.456 doların üzerinde kalırsa muhtemelen hiçbir düşüş hareketi olmayacktır. Böyle bir durumda Ethereum 1.260 dolara ve ardından 1.420 dolara yükselebilir.

7 Ocak XRP Fiyat Analizi

Çoğu büyük altcoin yükselirken XRP son günlerde en düşük seviyelerine yakın işlem görüyor ve bu da tüccarların mevcut seviyelerde agresif bir şekilde alım yapmadığını gösteriyor. Boğaların ve ayıların XRP’ye duyduğu bu ilgisizlik önümüzde ki birkaç günde sakin bir fiyat hareketine neden olabilir.

XRP ayıları fiyatı 0,169 dolar desteğinin altına çekerse altcoinde düşüş trendi başlayabilir. Böyle bir durumda XRP satış baskısı altında kalarak 0,10 dolara kadar gerileyebilir. Aksine, XRP 20 günlük EMA’nın (0,30 dolar) üzerinde bir kalırsa altcoin yükseliş trendine devam edecektir.

7 Ocak LTC Fiyat Analizi

Litecoin (LTC) Neden Artıyor?

4 Ocak’taki çok oynak fiyat hareketlerinin ardından Litecoin (LTC) 5 Ocak’ta boğalar ve ayılar arasında kararsızlık olduğunu kanıtladı. Bu belirsizlik yükseliş hareketine dönüştü ve boğalar şu anda yükseliş trendini sürdürmeye çalışıyor.

Boğalar fiyatı 173,3312 doların üzerine çıkarabilirse, LTC / USD kuru 180 dolara ve ardından 200 dolara yükselebilir. Bununla birlikte, fiyat 173.3312 dolardan düşerse LTC 140 dolara gerileyebilir. 140 dolarlık desteğin ve 20 günlük EMA’nın (130 dolar) altına bir kırılma olursa LTC’de avantajlı kesim ayılar olacaktır.

7 Ocak ADA Fiyat Analizi

Cardano-ADA

Cardano (ADA) şu anda 0,40 dolarlık hedef seviyesine doğru güçlü bir yükseliş trendinde. Fiyat bu seviyenin üzerine çıkarsa altcoin 0,50 dolaraa bile yükselebilir. Ancak, 3 Ocak’tan bu yana yaşanan keskin ralli RSI indikatörünü aşırı alım bölgesinin derinliklerine itti ve bu her an bir düzeltmenin gelebileceği anlamına geliyor. Bu nedenle tüccarlar önümüzdeki birkaç gün içinde yaşanacak küçük bir geri çekilmeye hazırlanması gerekiyor.

Cardano %38,2 Fibonacci geri çekilme seviyesinden (0,2757469 dolar) destek bulursa ADA güçlenecek ve boğalar daha sonra yükseliş trendini sürdürmeye çalışacaktır. Tersine, ayılar fiyatı 0,2552813 dolarda bulunan %50 Fibonacci geri çekilme seviyesinin altına çekerse, daha yüksek seviyelerde agresif kâr alıp çıkma olduğu kanıtlanacaktır. Böyle bir hareket ADA grafiklerinde düzeltme hareketini uzatacaktır.

7 Ocak DOT Fiyat Analizi

polkadot-dot

Polkadot (DOT), 4 Ocak’ta 8.70 dolarda destek bularak yükselişe geçti. DOT’un bu seviyeden destek bulması altcoinin yatırımcıların her küçük düşüşte agresif bir şekilde alım yaptıklarını gösteriyor.

Boğalar DOT fiyatını 10.5169 doların üzerine çıkarabilirse, DOT / USD kuru ivme kazanabilir ve 12.39 dolara ve ardından 15 dolara yükselebilir. Ancak, fiyat 10.5169 doların altına düşerse altcoin 8.70 dolara gerileyebilir. DOT rallisinin devam etmesi için altcoinin direnç seviyesinin yakınında işlem görmesi gerekiyor.

Ayılar fiyatı 8,70 doların altına çekerse bu olumlu görüş geçersiz hale gelecektir. Böyle bir hareket, fiyatı 20 günlük EMA’ya (7.59 dolar) çekebilir.

7 Ocak BCH Fiyat Analizi

Bitcoin-Cash-BCH

Boğalar, Bitcoin Cash’in (BCH) 4 ve 5 Ocak’ta 370 dolarlık kırılma seviyesinin altına düşmesine izin vermedi. Bu, tüccarların daha düşük seviyelerde birikim yaptığını gösteriyor. Boğalar şu anda yükseliş trendini sürdürmeye çalışıyor.

Boğalar fiyatı 467,67 doların üzerine çıkarabilirse, BCH / USD kuru 515,35 dolarlık ana direncine yükselebilir. Önceki 2 ralli, 497 dolar ve 515.35 dolarlık direnç seviyelerinden reddedilmişti. Bu nedenle, bu bölgenin ayılar tarafından agresif bir şekilde satım yapmasını tetikleyebilir. Yine de boğalar böyle bir satışı emebilir ve fiyatı 515.35 doların üzerine çıkarabilirse, yeni bir boğa koşusu başlayacaktır. Aksine, fiyat 467.67 doların altına düşerse BCH 370 dolar ile 467.67 dolar arasına düşebilir.

7 Ocak XLM Fiyat Analizi

Stellar (XLM) Fiyat

Stellar Lumens (XLM) son 3 günde ivme kazandı. Altcoin 5 Ocak’ta azalan kanalın üzerine çıktı ve bugün yükselmeye devam etti. Yine de XLM fiyatı 0,35 dolarlık ana direncin üzerine çıkamadı. Bununla birlikte, günlük mum çubuğundaki uzun mum çubuğu 0,35 doların üzerinde kâr alıp çıkma bölgesi olduğunu gösteriyor. Ayılar şu anda fiyatı 0,2864 doların altına çekmeye çalııyor. Başarılı olurlarsa, XLM / USD kuru küçük bir düzeltme yapabilir.

Boğalar 0,2864 dolara destek çıkarsa XLM’nin yükseliş trendi devam edebilir. Fiyat 0,391 doların üzerine çıkarsa kısa vadeli olarak XLM 0,50 dolara yükselebilir.

7 Ocak LINK Fiyat Analizi

Chainlink Grafiği, Fiyatı, Piyasa Değeri ve Haberleri

Chainlink (LINK), 4 Ocak’ta 20 günlük EMA’dan (13 dolar) ve 5 Ocak’ta 50 günlük SMA’dan (13.07 dolar) sıçradı, bu da dip seviyelerde güçlü bir satın alma olduğunu gösteriyor. Hareketli ortalamalar yükseliş trendinin çok yakınında ve alıcıların kontrol altında olduğunu gösteriyor.

Boğalar LINK / USD kurunu 16.39 doların üzerinde tutabilirse, ralli 20.1111 dolara kadar uzayabilir. Ayılar muhtemelen bu direnci agresif bir şekilde savunacaktır. Bununla birlikte, boğalar LINK’e destek çıkmaya devam ederse altcoinin 20.1111 doların üzerine çıkması olasılığı vardır. Yukarı yönde ana hedef 25 dolardır.

Bu yükseliş görünümü, fiyat mevcut seviyelerden veya genel direnç seviyesinden düşer ve 13,28 dolarlık desteğinin altına düşerse geçersiz hale gelecektir. Böyle bir hareket, daha yüksek seviyelerde talep eksikliği olduğunu gösterir.

7 Ocak BNB Fiyat Analizi

binance coin

Binance Coin (BNB) 4 Ocak’ta uzun bir Doji mum modeli oluşturdu ve bunu 5 Ocak’ta uzun bir günlük mum çubuğu formasyonuyla takip etti. Bu, ayıların fiyatı düşürmeye çalıştığını, ancak boğaların daha düşük seviyelerden satın aldığını gösteriyor.

Alıcılar fiyatı 43.2039 doların üzerine çıkarabilirse, BNB / USD kuru yükseliş trendine devam edebilir. Böyle bir harekette BNB 50 dolara yükselebilir. Öte yandan, BNB tekrardan ana direnç seviyesinden reddedilir ve 38 doların altına düşerse BNB’de düzeltme başlayacaktır. Böyle bir düşüşte BNB fiyatı 32 dolara gerileyebilir.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu