Anasayfa Sektörel 72 Milyonluk USDC Hamlesi Dikkat Çekti: Arka Planda Ne Var?

72 Milyonluk USDC Hamlesi Dikkat Çekti: Arka Planda Ne Var?

Sektörel

0x74c ile başlayan bir cüzdan adresine sahip bir fon, bazı önemli finansal hamleler yapıyor. İşte detaylar...

Kripto Shorts #30 - USDC, Uniswap ve Bitcoin Gelişmeleri
Hızlı İçerik

0x74c ile başlayan bir cüzdan adresine sahip bir fon, bazı önemli finansal hamleler yapıyor. Son zamanlarda, Circle 12,1 milyon USDC gibi muazzam bir para yatırdı. Zincir üstü analitik firması Lookonchain tarafından paylaşılan verilere göre bu bir kereye mahsus değil.

Geçen hafta, cüzdan Circle toplam 72,1 milyon USDC aktardı. Böylesine önemli bir miktar, balinanın nakde çevirmek isteyip istemediği sorusunu gündeme getiriyor.

Daha detaylı incelendiğinde bu fonun oldukça aktif olduğu görülmektedir. Sadece bir gün önce, fon Circle toplam 60 milyon USDC yatırdı. Bu miktarın 47,4 milyon USDC'si daha önce Binance'ten çekilmişti. Bu işlem modeli kaşları kaldırıyor ve merak uyandırıyor.

İşlemlerin Detayları

Circle CEO'su Açıkladı: USDC Rezervleri Güvende mi?

Fonun Etherscan adresine daha yakından bakıldığında, işlem geçmişi hakkında daha fazla bilgi ortaya çıkıyor. Fonun şu anda yaklaşık 1.536.219,53$'a eşdeğer 854.295 Ethereum (ETH) bakiyesi bulunuyor. Ek olarak, fonun 55 farklı token yayılmış 17.154.348,58$ değerinde token varlıkları vardır.

USDC'nin büyük hareketi son zamanlarda kesinlikle yaygın bir olay oldu. Geçen ay, Multichain güvenlik ihlalinin ardından önemli miktarda USDC taşındı. 7 Temmuz'daki Multichain güvenlik ihlali, bu yıl sektörde önemliydi. Stablecoin ihraççıları Tether ve Circle, çalınan fonların 126 milyon dolarının bir kısmının alıcıları olan beş adresi kara listeye alarak harekete geçti. Bu şirketler, zincirler arası protokolden alınan fonların yaklaşık %50'sine eşdeğer olan 67,5 milyon dolarlık USDC ve USDT'yi dondurdu.

Blockchain güvenlik şirketi Peckshield'ın daha önceki raporlarına göre Circle, Multichain'den para akan üç adresi de kara listeye aldı. Bu üç adres, yani 0x027F1, 0xefEeF ve 0x48BeA, USDC'de toplam 65 milyon dolar tuttu diyebiliriz.

72 Milyonluk USDC Hamlesi Dikkat Çekti: Arka Planda Ne Var? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Barimeks Nedir? Barimeks Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ethereum Gas Ücretleri Hakkında Her Şey: Kullanım Kılavuzu
Rehber Banu Fırıncılar
Pepe Coin Satın Alma Rehberi: Yükselen Trende İlk Adımı Atın!
Rehber Dilara Avcıoğlu