Kripto Para Haberleri

80 Milyon Dolarlık Yeni Bir Vurgun

Kripto para dolandırıcıları ne yazık ki hız kesmiyor. Amerika Birleşik Devletleri tarafından sunulan kripto para raporunda Ekim Ayı’ndan Mart Ayı’na değin bu süre zarfında 80 milyon dolarlık bir vurgun yapılmış durumda. Bazıları oltalama yöntemi ile bazıları ise hesapların birinci elden çalınması ile gerçekleştirilmiş.

Kripto para gündemi ne yazık ki bu tür olumsuz olaylar ile birlikte çok sık meşgul ediliyor. Henüz yatırım yapmamış ve bu piyasaya adım atmak isteyen yatırımcılar ise bu yüzden korkak davranabiliyor. Yakın zamanda bir örneği de ülkemizde yaşandı. Aslında bu bize özgü bir sorun değil.

Kripto para piyasalarının hüküm sürdüğü dünya üzerinde dolandırıcılıklar gerçekleşmeye devam ediyor. Oltalama yöntemi en bilinen yöntemlerden biri ve ne yazık ki kullanıcıların dikkatsizliği de ön plana çıkıyor. Uzmanlar her seferinde uyarılarına devam ederken dolandırıcılık sayısının artması ise bir hayli ilginç.

Thodex Örneği Ders Niteliği Taşıyor!

Thodex

Thodex, Türkiye’nin en büyük üçüncü kripto para borsası idi. Yani ilk etapta insanlar araştırmalarını yaptıklarında bu mecranın güvenilir olduğunu düşünmekte fazlasıyla haklılar. Burada bir kullanıcı hatası olduğunu ya da dikkatsizliğin olduğunu söylemek doğru olmayacaktır. Şu an en güvenilir borsalar bile bunu yapabilir ve ne yazık ki hak talep etme gibi bir durum da gün yüzüne çıkmıyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Son dakika! Electrum hacklendi, 22 milyon dolar çalındı!

Aslında yatırımcılar da tüm bu riskleri göz önünde bulundurarak yatırımlarını yapıyorlar. denetlemenin arttırılması da tam olarak bu yüzden isteniyor. Resmiyet kazandığında ve takibi daha profesyonel bir şekilde yapıldığında en azından bu tür olumsuz olayların sayısı azalacak ve yatırımcılar da daha güvenli ve daha rahta bir şekilde işlem yapabilecekler.

Bu konuda çalışmalar devam ediyor ve atılan adımlar ile birlikte inanıyoruz ki yakın gelecekte bu olayların sonu gelecek ve en azından risk azalacaktır. Yatırımcılar da koruma altında olmayı istiyorlar ve inanıyoruz ki resmiyet kazandığı takdirde piyasalardaki yatırımcı sayısı da kısa süre içerisinde artacaktır. Bu konuda ülkemizde de çalışmalar devam ediyor ve adımlar atılıyor.

İlgili İçerik: Yatırım Yapmadan Önce Bilmeniz Gereken Bitcoin Dolandırıcılıkları

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu