Anasayfa Altcoin 9 Yıl Önce Bugün: Vitalik Buterin'den Oyunu Değiştiren Hamle...

9 Yıl Önce Bugün: Vitalik Buterin'den Oyunu Değiştiren Hamle...

Altcoin

Bitcoin kripto para birimlerinin bir numarası olmasına rağmen, bu sektöre pek çok şey katan Ethereum'da olmazsa olmazdır. İşte Buterin'in tarihi değiştirdiği an...

9 Yıl Önce Bugün: Vitalik Buterin'den Oyunu Değiştiren Hamle...

24 Ocak 2014'te Vitalik Buterin, Ethereum (ETH) projesini resmen duyurdu. Buterin'in piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi haline geldiğini açıklamasından bu yana, tam dokuz yıl geçti. 

Buterin, 2011 yılında Bitcoin (BTC) topluluğu ile konuşmaya başladı. Bitcoin (BTC) kurucusu Satoshi Nakamoto'nun BitcoinTalk'ına katıldı. Ayrıca, aynı sıralarda Buterin, Bitcoin Magazine'i kurdu ve sitede makaleler yayınlamaya başladı. 

''Kripto Prensi'', Bitcoin'in yeni ve daha iyi bir sürümünü yaratma çabasıyla dünyanın dört bir yanındaki Bitcoin (BTC) mühendisleriyle buluşmak için seyahat etmeye başladı.

Ethereum (ETH) kurucu ortağı, Gavin Wood, Charles Hoskinson ve Jeffrey Wilcke ile birlikte ana çekirdek geliştiricilerdi. Ek olarak, Joseph Lubin, Mihai Alisie, Anthony Di Iorio ve Stephan Tual, grubun geliştirme dışı önemli üyeleri olarak belirtildi.

Buterin fikrini paylaştı ve halkı yeni ağda yer almaya çağırdı. İnsanlar katkıda bulunanlar, geliştiriciler, yatırımcılar ve müjdeciler olarak katıldı. Bu nedenle, internet ve sağladığı etkileşimler yeni bir paradigma için ana hedefti.

Ayrıca kripto para ortamında hala oldukça etkili olan Bitcoin (BTC) Dominance Maximalizm düşünce, okulu aynı yıl Buterin tarafından sorgulandı. Görüşleri, yalnızca Bitcoin (BTC) geliştirmek isteyen bireyler ile genellikle kızgın, agresif ve zehirli olarak tanımlanan "Bitcoin (BTC) hakimiyeti maksimalistleri" olarak anılabilecek diğerleri arasında temel olarak ayrım yaptı diyebiliriz.

Ethereum (ETH) vs Bitcoin (BTC)

9 Yıl Önce Bugün: Vitalik Buterin'den Oyunu Değiştiren Hamle...

Bitcoin (BTC), güvenliği ve anonimliği nedeniyle popüler olmasına rağmen, projelerin bunun üzerine inşa edilmesinden yoksundur. Bu arada, Ethereum (ETH), diğer merkezi olmayan projelerin inşa edilmesi için popüler bir platform olduğunu kanıtladı. Birçok girişimin temelini oluşturur ve daha sürdürülebilir ve ölçeklenebilir bir gelecek için fikirler sunar.

Hem Ethereum (ETH) hem de Bitcoin (BTC), blockchain teknolojisi için önemli bir gelecek potansiyeline sahip, ancak farklı yönlere gidiyorlar. Bitcoin (BTC) daha çok altına benzerken, Ethereum (ETH) cephesinde bundanb çok daha fazla faydası var. ETH'nin fayda yönü, bir gün en iyi kripto para birimi olarak Bitcoin (BTC) yerini almasının ana nedenlerinden biridir.

Basın zamanında Ethereum (ETH), son 24 saatte %0,1'lik artışla 1.628 dolardan borsada işlem görüyordu. Bitcoin (BTC) ise, son 24 saatte %0.22 yükseldi ve yazımız sırasında 22.971 dolara olarak işlem görmekteydi diyebiliriz.

9 Yıl Önce Bugün: Vitalik Buterin'den Oyunu Değiştiren Hamle... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar