Anasayfa Sektörel 90 ETH'lik Hack Saldırısı İçin Harekete Geçildi: Kara Listede!

90 ETH'lik Hack Saldırısı İçin Harekete Geçildi: Kara Listede!

Sektörel

90 Ethereum (ETH) içeren bir kripto para birimi saldırısının kurbanı, çalınan fonlarını kurtarmak için önemli adımlar atmayı başardı. İşte detaylar...

90 ETH'lik Hack Saldırısı İçin Harekete Geçildi: Kara Listede!
Hızlı İçerik

90 Ethereum (ETH) içeren bir kripto para birimi saldırısının kurbanı, çalınan fonlarını kurtarmak için önemli adımlar atmayı başardı. Yerel kolluk kuvvetlerinin ve siber yetkililerin yardımıyla, Twitter hesabı @l3yum tarafından bilinen kurban, saldırganın Tether (USDT) adresini kara listeye başarıyla aldı. Bu eylem potansiyel olarak çalınan fonların önemli bir kısmının iadesine yol açabilir.

Hack, 16 Mart'ta gerçekleşti ve hacker tohum ifadesine erişim kazandıktan sonra @l3yum'un sıcak cüzdanını tehlikeye attı. Saldırı, Yuga Labs ile ilgili çok sayıda NFT'nin yanı sıra kripto varlıklarının ve daha küçük projelerden NFT'lerin çalınmasıyla sonuçlandı. Çalınan bu varlıklar, saldırgan tarafından hızla takas edildi veya satıldı.

11 Ağustos'ta yayınlanan anlayışlı bir başlıkta @l3yum, atılımını takipçileriyle paylaştı ve şu sözleri söyledi:

"Bugün ülkemde polis ve siber ekiple çalıştıktan sonra, Tether (USDT) oturan çalıntı fonları dondurup kara listeye almayı başardım."

Teşekkür Edildi!

90 ETH'lik Hack Saldırısı İçin Harekete Geçildi: Kara Listede!

Kripto para birimleri hakkında sınırlı başlangıç ​​bilgisine sahip olmasına rağmen benzersiz bir mücadeleyi üstlenen kendini işine adamış polis memuru da dahil olmak üzere ilgili tarafların işbirlikçi çabaları kurban tarafından övüldü.

Çalınan fonlar ağırlıklı olarak USDT'de kilitliyken, saldırganın kara listeye alınan cüzdanında tutulan toplam değer olan 107.306$'ın, kurbanın bu yazının yazıldığı tarihteki yaklaşık 166.000$'lık toplam kaybının altında kaldığını belirtmekte fayda var. Bu tutarsızlık, kurbanın çalınan meblağın tamamını tam olarak geri alamayabileceği gerçeğini vurgulamaktadır.

Bununla birlikte, eski örnekler gelecek için bir umut ışığı saçıyor. Tipik olarak, bir Tether (USDT) adresi bu gibi koşullar altında kara listeye alındığında, Tether (USDT) kara listeye alınan token yakmayı ve varlığın eşdeğer bir miktarını orijinal sahibine yeniden vermeyi seçer. Bu uygulama, Tether (USDT) stablecoin projesinin bütünlüğüne olan güvenin korunmasına katkıda bulunmuştur diyebiliriz.

90 ETH'lik Hack Saldırısı İçin Harekete Geçildi: Kara Listede! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik