Coin Fiyatı

Aave (LEND) Fiyatı ve Grafiği – 1 Aave Kaç TL Kaç Dolar?

1 Aave (LEND) Kaç TL? Aave (LEND) Coin Güncel Fiyatı, Grafiği ve Analizleri

Kripto para sektöründeki gelişmelerin önemli bir kısmı Ethereum Blockchain’i üzerinde yaşanıyor. Bu alanda yenilikler yaratmak ve gelişim sağlamak amacıyla birçok kripto para birimi olduğunu görüyoruz. Bunlardan birisi de piyasalarda LEND olarak bilinen Aave olarak karşımıza çıkıyor. Aave hakkındaki bütün bilgilere, yazımız içerisinde detaylı bir şekilde yer verdik…

1 Aave (LEND) Kaç TL
1 Aave (LEND) Kaç Dolar
1 Aave (LEND) Kaç Euro
Aave (LEND) 24 Saatlik Yüzdelik Değişimi $
Aave (LEND) 24 Saatlik En Düşük TL
Aave (LEND) 24 Saatlik En Yüksek TL
Aave (LEND) 24 Saatlik Piyasa İşlem Hacmi $
Aave (LEND) Piyasa Değeri $
Piyasadaki Toplam Aave (LEND) Miktarı

Aave (LEND) Nedir?

Aave, Ethereum Blockchain’i üzerinde çalışan bir kripto para birimidir. Merkezi olmayan finans sistemi olarak da bilinen DeFi sisteminde şeffaflık odaklı bir altyapı oluşturma amacında olan Aave, kullanıcılarına birçok avantaj sağlıyor. Aave geliştiricilerinin sistem hakkında yaptığı tanımlamanın ise para piyasaları meydana getiren, açık kaynaklı bir protokol olduğunu görüyoruz.

Aave (LEND) Ne İşe Yarar?

Aave, kullanıcıların birçok şekilde fayda sağlayabiliyor. Bu faydaların başında da kullanıcıların, mevduat ve borçlanma varlıkları aracılığıyla faiz kazanabilmeleri geliyor. Bunun yanı sıra token sahipleri, protokol hakkındaki birçok konuda teklif sunabilme, oy kullanabilme, karar verebilme ve görüş bildirme olanağı buluyorlar.

Aave (LEND) Nasıl Alınır?

Aave, oldukça yeni bir platform olsa da birçok borsada boy gösteriyor. Bu borsaların başında da hiç kuşkusuz Binance geliyor. Kripto para borsalarının ticaret hacmi sıralamasında açık ara lider konumda olan Binance üzerinden kolaylıkla Aave alabilirsiniz. Bu işlem için Binance üzerinden bir hesaba sahip olmanız yetiyor. Binance sistemine giriş yaptıktan sonra, ‘Kripto Para Satın Al’ bölümünde bulunan ‘Kredi/Banka Kartı’ seçeneği ile kolaylıkla alım işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu bölümde yer alan formda sizden, hangi coin türünü almak istediğiniz ve ne kadarlık bir alım gerçekleştireceğinize dair bilgiler isteniyor. Coin türü olarak Aave yani LEND seçeneğini seçtikten sonra, almak istediğiniz miktarı girip, ‘Al LEND’ butonuna basarak alım işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

1 Aave (LEND) Coin Kaç TL Yapar?

1 Aave, Türk Lirasından işlem görmektedir.

1 Aave (LEND) Coin Kaç Dolar Yapar?

1 Aave, Amerikan Dolarından işlem görmektedir.

1 Aave (LEND) Coin Kaç Bitcoin Yapar?

Aave, kripto paraların en büyüğü olan Bitcoin karşısında ise BTC olarak değer görüyor.

Aave (LEND) Coin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Aave (LEND) madenciliği yapılan bir kripto para birimi değildir.

Aave (LEND) Coin Neye Göre Düşer?

Aave de kripto paraların neredeyse tümünde olduğu gibi dolaşımda yer alan arzına olan talebinin azalması sonucunda düşebilen bir dijital varlıktır. Piyasaların seyrinin olumsuz yönde olması ve Aave hakkında kötüleyici haber veya yorumların ortaya çıkması da fiyatının düşmesine sebep olabilecek diğer faktörlerdir.

Aave (Aave) Yorum ve Tahminleri 2021 isimli içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Aave (LEND) Coin Fiyatı

Aave (LEND) fiyatı, TL olduğunu görüyoruz. değişiklik gösteren Aave, Amerikan Doları karşısında ise USD değeriyle işlem görüyor.

Aave (LEND) Coin Grafiği

Aave’nin piyasaya giriş yaptığı tarih olan 1 Aralık 2017 tarihinden bugüne kadar olan grafiğinde, uzun bir süre boyunca sabit bir şekilde kaldığını görüyoruz. Piyasalara giriş yapması ile beraber değerini yükseltmeyi başaran Aave’nin, 2018 senesinin Temmuz ayından 2020 senesinin Mayıs ayına kadar oldukça durağan bir şekilde ilerlediğini gözlemliyoruz. Bu durağan geçen dönemin ardından ise büyük bir çıkış yakalayan Aave’nin günümüzde de az da olsa bir yükseliş ile işlem gördüğünü söyleyebiliriz.

Aave (LEND) Coin Piyasa Değeri

Aave (LEND) piyasa değeri, TL olduğunu görüyoruz. Aynı zamanda Aave’nin piyasa değeri, Amerikan Dolarına denk geliyor.

Aave (LEND) Coin Analizleri

Aave, piyasalarda durağan geçirdiği uzun dönemin ardından, DeFi yani merkezi olmayan finans sisteminin yaşadığı patlama ile değerine değer katmış durumda. Bunun yanı sıra, almış olduğu yatırımların da gösterdiği büyümede etkin bir rolü bulunuyor. Son olarak DeFi odaklı olarak çalışan bir yatırım şirketi olarak bilinen ParaFi Capital’den 4,5 milyon dolar değerinde bir yatırım alması, bunun en güzel örneği.

Aave (LEND) Coin Yükselir mi?

Aave, oldukça uzun süren sessizliğini, 2020 senesindeki DeFi patlaması sonrasında bozmuştu. Şu günlerde de artışını sürdüren Aave’nin, ilerleyen dönemlerde alacağı yatırımlar ve gerçekleştireceği token yakma işlemleriyle daha da artışa gidebileceği tahmin ediliyor.

Aave (LEND) Coin Nasıl Çalışır?

Aave token sahiplerinin protokol üzerinde daha fazla söz sahibi olması odaklı olarak çalışan bir sisteme sahip. LEND sahipleri, protokol üzerinde, yeni teklifler sunma, geliştirmelere dair oylamalara katılma, karar almada görüş bildirme gibi birçok özelliğe sahip oluyorlar. Aave’nin kendisine ait olan yerel tokeni, son aldığı güncelleme ile ERC-20 tabanlı hale getirilerek, birçok yönden farklılıklar gösteriyor. Ethereum tabanlı olarak geliştirilen bu son güncelleme ile ücret indirimi konusunda da tokenler kullanılabiliyor.

Aave (LEND) Nereden Alınır?

Aave, Binance olmak üzere HitBTC, OKEx, Huobi Global ve daha birçok büyük kripto para borsası üzerinden alınabilir.

Aave (LEND) Coin Güvenilir mi?

Aave, şu zamana kadar kullanıcılarının güvenliğini riske atacak herhangi bir durum ile karşılaşmamış olarak görülüyor. Özellikle büyük yatırımcıların desteğini alması ve birçok büyük borsada aktif olarak yer alıyor olması da güvenilirlik konusunda herhangi bir soru işareti yaratmamasını sağlıyor.

Aave (LEND) Coin Neye Göre Artar?

Aave, her kripto para birimi gibi gördüğü yoğun talep durumunda artabilen bir kripto paradır. Özellikle, dönemlik olarak gerçekleştirilen token yakma işlemleri sonucunda toplam arzın düşürülmesi sonucu, fiyatının artış gösterdiği biliniyor. Bunun yanı sıra Aave, yeni yatırımcılar tarafından destek görmesi sonucunda da fiyat artışı gösterebiliyor. Son olarak, ParaFi Capital adlı bir yatırım şirketi tarafından 4,5 milyon dolarlık bir yatırım alması ve bunun ardından değerini önemli derecede arttırması, bu konuda örnek teşkil edebilir.

Aave (LEND) Coin Haberleri

Aave (LEND) hakkında yazılan bazı haberleri şu şekilde sıraladık:

Düzenleyicilerin Onayını Alan Aave Yükselişe Geçti

Aave, Birleşik Krallık düzenleyicilerinin onayını alması ile beraber, rekor seviyesini gördü. Birleşik Krallık Finans Düzenleyicisi olarak bilinen FCA’nın, Aave’ye EMI yani elektronik para şirketi lisansı vermesi, değer artışı görmesini sağladı. Bu gelişmenin ardından geride kalan 24 saat içerisinde yüzde 50’ye yakın bir artış gösteren Aave, 0,59 dolar olan değerini 0,87 dolara çıkartarak, tüm zamanların rekorunu kırmış oldu. Aave, almış olduğu EMI lisansı sayesinde hem elektronik para çıkarma hem de ödeme hizmeti sunma haklarını elde etmiş oldu.

DeFi’nin Yeni Lideri Belli Oldu: Aave (LEND)

Merkezi olmayan finans olarak da bilinen DeFi ekosisteminin son istatistikleri açıklandı. Kilitlenmiş toplam tutar bakımından incelenen listenin, uzun süredir en tepesinde yer alan Maker, son açıklanan veriler ile liderliğini kaybetmiş olarak görüldü. DeFi Pulse verilerine göre Maker, oldukça uzun bir aranın ardından ilk kez listede ilk sırada kendisine yer bulamazken, tahtını sektörün yükselişte olan elemanı Aave’ye bırakmış oldu.

Kilitli varlığı 1,52 milyar dolara ulaşan Aave, 1,40 milyar dolarlık kilitli varlığı bulunan Maker’ı geride bırakmayı başardı. Birçok sabit coine verdiği desteğin yanı sıra borçlanma ve para yatırma konusunda da farklı seçenekler sunmayı başaran Aave, gösterdiği yükselişin karşılığını, DeFi Pulse tarafından düzenli olarak yayınlanan listenin başına geçerek aldı.

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 3 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün