Altcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Aave’nin DeFi’ye geçişi nasıl gidiyor? Aave’nin geleceği nasıl?

Ethereum temelli lending protokolü Aave, Aavenomics teklifinin bir aşaması ile LEND tokenlerini AAVE tokenlerine dönüştürüyor. Bu dönüşüm tamamlanınca Aave token sahipleri protokolde söz sahibi olacak.

aave-lend-defi

Şu anda her 100 LEND tokeni 1 adet AAVE tokenini dönüştürülüyor. Yani 100 LEND’e sahip kişi DeFi dönüşümü tamamlanınca 1 adet AAVE tokenine sahip olacak. Şimdiye kadar dolaşımda bulunan LEND tokenlerinin %85,93 AAVE tokenine dönüştü.

Aavenomics nedir?

Aavenomics, Aave protokolünün merkezi olmayan girişimidir. Aavenomics’de anahtar AAVE token sahipleri protokolü hakkında kararlar verebilecektir. AAVE tokenlerinin toplam tedarik miktarı 16 Milyon olacaktır. Bu toplam tedarik miktarının 13 milyonu LEND’in AAVE’ye dönüşünden ve geri kalan 3 milyon AAVE Aave fonu olan Aave Eko sistem Rezervinden gelecektir.

Diğer merkezi olmayan protokoller gibi Aave, kesin yönetim ve politikaları kullanacaktır.

aave-lend-defi

LEND tokenlerinin AAVE’ye geçişi için: https://aave.com

Piyasa açısından Aave’nin DeFi’ye geçişi yatırımcılar tarafından desteklenmiştir. 14 Ekim’de Aave ticaret çiftleri dünya genelinde büyük borsalarda listelenmiştir. Aave tokeni 24 Ekim’de en yüksek piyasa değeri olan 437,634,036 dolara ulaşmıştır. O dakikadan sonra Aave tokeni büyük bir satış dalgası ile 40,95 dolardan 31,323 dolara düşmüştür.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Kripto para madenciliği sayesinde paraya para demiyor! Nvidia'nın son 3 aylık rakamları...

aave-lend-defi

Aave tokeninin büyüyen piyasa değeri uzun vadede Aave yatırımları yapmak isteyen yatırımcılar ve Aave ticaret yapmak isteyen kişiler için olumlu bir işarettir.

24 Ekim’de genel olarak kripto para piyasası düşüş yaşamıştır. Bu yüzden Aave’de değer kaybı ne tokene ne de protokole olan güvene bağlı değildir. Buna ek olarak korelasyon oranları Aave tokeninin artık genel kripto para piyasasını izlemek için yeteri kadar piyasa değerine sahip olduğunu göstermektedir.

Aave fiyat analizi

AAVEUSD ticaret çifti daha önceki en düşük seviyesinin altındadır ve şu anda ABD dolar güç kazandığından dolayı kripto para piyasalarında görülen düşüş trendini izlemektedir. Aave 28 dolara kadar düşebilir ama fiyat bu seviyenin üzerinde kalırsa token 33,275 dolara yükselecektir.

aave-lend-defi

Korelasyonda en önemli etmen Ethereum’dur. Ethereum, Aave’nin de içinde bulunduğu birçok DeFi projesine ev sahipliği yapar. ETH kısa süre önce çok önemli bir dinamik destek seviyesini destek ettikten sonra yükselişe geçmiştir ve 4 saatlik grafikte boğa bayrağı oluşmuştur. Piyasa değeri olarak lider altcoin Ethereum dinamik destek seviyesinin üzerine boğa hareketindedir ama hala ETH’nin MA100’ü test etmesi gerekiyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Justin Sun: Warren Buffet ile 4.57 milyon dolarlık öğle yemeği 2020'ye ertelendi!

aave-lend-defi

Overbit ETHUSD: https://www.overbit.com/en/contracts/ethusd

Ethereum büyük ihtimalle MA100’ün üzerine kalacaktır ve ilerleyen günlerde güçlü görüş ayrılıklarına rağmen rallisine devam edecektir. Bu ralli aynı zamanda Ethereum temelli tokenlerinde işine yarayacaktır.

“Son dakika: BiLira “The Stablecoin Alliance” Birliğine Katıldı” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/son-dakika-bilira-the-stablecoin-alliance-birligine-katildi/

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu