Kripto Para Haberleri

Avrupa Komisyonu Yetkilisi, Libra ve Diğer Kripto Paralar İçin Yeni Düzenlemeler Getirmeyi Planlıyor

ABONE OL:

Avrupa Komisyonunda euro, sosyal diyalog ve finansal hizmetler başkan yardımcısı Valdis Dombrovskis, bölgedeki kripto para sektörü için yeni düzenlemeler getirmeyi planlıyor.

“Avrupa’nın, Libra gibi kripto varlıkları konusunda ortak bir yaklaşıma ihtiyacı var. Bu konuda yeni yasalar önermeyi planlıyorum.”

Ayrıca Letonya’nın eski başbakanı olan yetkili, AB’nin kripto para birimlerini düzenlemede “haksız rekabet, siber güvenlik ve finansal istikrara yönelik tehditler” ile mücadele etmesi gerektiğini söyledi.

İlginç bir şekilde, Avrupa Komisyonu, Facebook’un durağan koini Libra ile ilgili olarak “olası rekabet karşıtı davranışı” araştırıyordu. Kurum, Libra Birliği ve önerilen ödeme sisteminin, meslektaşları ile rekabet etmesini engelleyip engellemeyeceğini araştırıyordu.

Bu arada, Fransa’nın ekonomi ve maliye bakanı Bruno Le Maire, Libra’nın, Avrupa’nın gelişimini durduracağını, çünkü hükûmetlerin “parasal egemenliğini” tehdit ettiğini söyledi. Almanya, Libra da dahil olmak üzere, ülkede benzer para birimlerinin çıkarılmasını engelleyen bir blockchain stratejisine geçerek bir adım öne geçti.

Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Grayscale: Bitcoin ABD-Çin ticaret savaşı sırasında yüzde 47 değer kazandı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu