ABD Adalet Bakanlığı Bitfinex Premium Tether Fonlarını Ele Geçirdi

3 Dakikada Okunabilir


ABD Adalet Bakanlığı tarafından ele geçirilen Tether fonları ile ilgili haberler ortaya çıkmaya başladığından, Bitfinex Borsası’nda şu anda şüpheli bir diğer faaliyetler ile ilgili grafikler görülebilmekte.

Resmi iddianameye göre, Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bölge Mahkemesi, New York Güney Bölgesi Bitfinex ve diğer kripto borsaları adına faaliyet gösteren banka hesaplarına bağlı Reginald Fowler ve Ravid Yosef’u dört suçlama ile suçladı:

  1. Banka taahhütlü dolandırıcılığı.
  2. Banka Dolandırıcılığı
  3. Ruhsatsız para yönetimi işi kurma ve komplo düzenleme
  4. Lisanssız Para Aktarma İşinin İşletilmesi

ABD Avukatı Geoffrey S. Berman şöyle dedi:

Reginald Fowler ve Ravid Yosef, çok sayıda kripto para birimi borsası adına yüz milyonlarca dolarlık düzensiz işlemleri destekleyen ve el değiştirmesine yardımcı olan bir işleme izin veriyor ve işlem sağlıyor. Yasalara göre hareket etmiyor ve bu yasaları görmezden gelen bir tavır takınıyorlar. FBI ve IRS-CI’nin araştırmacı çalışmaları sayesinde eylemlerinden ve sorumlu oldukları suçlardan yargılanacaklar.

Mahkeme, bu tür faaliyetler sonucu ortaya çıkan tüm fonların ele geçirilmesini emretti ve fonun bir kısmının ele geçirilmesinin, söz konusu kişilerin açtığı hesaplarda HSBC Bankası’nın çeşitli şubelerinden geldiğini doğruladı.

 

Bu hesaplardan biri olan HSBC Bank USA 141000147 nolu hesabının, Ekim 2018’de yapılan bir banka havalesi için verilen Yönerge Düzenleyicisi Larry Cermak’ın attığı tweet’lerde açıkça görülebildiği Bitfinex ile bağlantılı olduğu doğrulandı.

 

Bu, en azından dondurulmuş 850.000.000 ABD Doları tutarındaki tutarın tamamının fiilen ABD Adalet Bakanlığı tarafından incelendiğini ve davanın seyrine etkisinin olacağını düşündürmektedir.

Haberler son derece önemlidir ve diğer kripto para birimi borsalarının söz konusu kişiler tarafından da temsil edilmiş olması, gelecek dönemde piyasa üzerinde büyük bir etki yaratabilir ve Elliott Wave bu noktada önemlidir.

Kripto Market Değerleri

Öte yandan, kripto para birimi piyasa durumu yükselişe geçmiş ve dünün en yüksek noktasında 187.686.632.477 $’a kadar yükselmesinde büyük bir rol almıştır.

 

Kripto para fiyatlarının son zamanlarda yükselmesi ve kripto para yatırımcılarının ilgisini çekmesi aynı zamanda yatırımcıların da ilgisini çekmektedir.

Bitcoin’in pazar hakimiyeti de arttı ve dün en düşük seviyesinden %54,37 ile %55,5 seviyesine yükseldi.

Bitcoin Analizi BTC / USD

Bitcoin fiyatı artmaya devam ediyor, diğer borsalarda kıyasla Bitfinex ve bugün %7.59 fark yarattı ve en yüksek noktasında bugün $6141’e kadar yükseldi.

 

3 Nisan’dan itibaren fiyatın yükselişe geçtiği ve fiyatların daha fazla yükselebileceğine olan inancın devam ettiği bilinmektedir.

Son artış başlamadan önce aşağı yönde daha fazla hareket bekleniyordu, ancak geçen Cuma günü görülen artışın Minor sayısının 5. dalgasının başlangıcı olduğu anlaşılıyor.

Diğer büyük kripto para birimi borsalarında, fiyat bugün en yüksek noktada 5800-5700 $’a yükseldi ve Bitfinex grafiğindeki (düzenli olarak kullanılan kripto para borsalarından birisi) önemli artan direnç seviyesini kırmadı.

Kripto para fiyatlarının yakın zamanda daha fazla artması beklense de ABD’nin kripto para borsasına karşı aldığı bir takım önemli kararlar, kripto para sahibi olan yatırımcılar için büyük önem taşıyor. Bitcoin sahipleri ise piyasada olan biten haberleri yakından takip etmek istiyor.

Haberleri dikkate alarak, fiyat listelerinde Bitfinex’in önemli ölçüde farklılık göstermesinin nedenini bu haberlere bağlamak mümkündür.

ABD’nin New York Adalet Bakanlığı Bölgesi ile ilgili önemli haber başlığının piyasada beklenen düşüş için güçlü bir katalizör görevi görmesi muhtemel olabilir ancak bunu hemen beklemek doğru değildir.

Bu haberin ne zaman piyasaya gerçekten etki edeceğini önceden asla göremeyiz ve bunu görmek mümkün değildir. Yakın zamanda bu haberlerin etkisi görülebilir.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
322
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
322
Şaşkın
Lol Lol
40
Lol
Harika Harika
322
Harika
Korkunç Korkunç
282
Korkunç
Soner Özcan
26 yaşındayım ve hala üniversite eğitimime devam ediyor. Geleceği değiştirmesini beklediğimiz kripto paralar hakkında hem kendimi, hem koinbox.net okuyucularını bilgilendirmek ve doğru haberler sunmak için editörlük yapıyorum.
error: Kopyalama Engellendi!