Anasayfa Sektörel ABD Baskısı Sebebiyle, Bu Kripto Borsası Hong Kong'a Yöneldi!

ABD Baskısı Sebebiyle, Bu Kripto Borsası Hong Kong'a Yöneldi!

Sektörel

ABD'nin baskıcı kripto rejiminin ardından kripto borsası Bybit, Hong Kong planlarını duyurdu. İşte tüm detaylar...

ABD Baskısı Sebebiyle, Bu Kripto Borsası Hong Kong'a Yöneldi!

Dubai merkezli Bybit, Orta Asya işini Hong Kong'da kurma planlarını duyurdu. Borsa, şehirdeki pazarlama, araştırma ve geliştirme ekibinin bir bölümüne sahip olmayı planlıyor.

WSJ yakın zamanda Bybit'in birincil Asya operasyonlarını Hong Kong'da kurmayı planladığını bildirdi. Kripto borsası, Haziran ayında yürürlüğe girecek olan önerilen mevzuat kapsamında şehirde lisans almayı planlıyor.

Bybit CEO'su Ben Zhou, borsa sektöründe likiditenin kral olduğunu ve Hong Kong'un kurumsal yatırımcılardan gelen sermaye girişleri nedeniyle bol miktarda olduğunu söyledi. Ayrıca şehrin gelişmiş sermaye piyasalarına, yüksek finansal okuryazarlık seviyelerine ve gerçek ve bilgili yatırımcıların miktarına övgüde bulundu.

Wall Street Journal'a göre, birkaç işletme, lisans alma ve sürdürme maliyetleri ve Hong Kong'da faaliyet göstermenin olası kârlılığı konusundaki endişelerini dile getirdi.

Şehirde merkezi borsalar ve perakende ticaret için önerilen kurallar çok muhafazakar ve ticareti, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi oldukça likit ve yerleşik kripto para birimleri ile sınırlandırıyor.

Menkul kıymetler düzenleyicisi yönergeleri kesinleştirirken, borsaların yalnızca nispeten küçük bir piyasa oluşturan sakinlere hizmet vermesine izin verilip verilmeyeceği henüz belli değil.

ABD Baskısı Hong Kong İçin Fırsatlar Yaratıyor

ABD Baskısı Sebebiyle, Bu Kripto Borsası Hong Kong'a Yöneldi!

Wall Street Journal ayrıca, Hong Kong'un ABD'li yetkililer tarafından hızlandırılmış yaptırımların yardımıyla kripto şirketlerini şehre çekmeyi hedeflediğini bildirdi.

Singapur'dan gelen sert rekabet, Çin'in kripto para birimleri konusundaki kararlı duruşuna ilişkin endişeler ve Hong Kong'un Covid-19'a gecikmiş ve katı tepkisi nedeniyle Crypto.com, BitMEX ve artık iflas etmiş FTX dahil olmak üzere birçok tanınmış kripto para birimi şirketi kaçtı.

ABD Baskısı Sebebiyle, Bu Kripto Borsası Hong Kong'a Yöneldi! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik