Bitcoin HaberleriKripto Para Haberleri

ABD-Çin ticaret savaşının Bitcoin’e etkileri henüz yansımamış olabilir

ABD-Çin arasında devam eden ve bu sene sonuna kadar kesin bir müzakere yapılması sonrasında karara bağlanacak olduğu iddiaları yayınlanan ticaret savaşı Bitcoin fiyatını etkileyebilir. ABD ve Çin arasında başlamış olan ticaret savaşı hakkında bazı kripto para birimi analistleri geçtiğimiz aylarda ve haftalarda kripto para birimlerinin bu ticari savaşın dev boyutta olacağından dolayı yüksek bir fiyat görmenin mümkün olacağını açıklamış ve fiyatın yükselmesi ile ilgili olarak Bitcoin fiyatının binlerce dolar birden değer kazanarak 100 bin doları geçebileceği, 500 bin dolar seviyelerini bile geçme potansiyeli gösterebilecek olduğunu iddia etmişlerdi.

Ticaret savaşları bugüne kadar dünyada küçük ve orta çaplı olarak bazı büyük devletler hatta küçük bazı devletlerin arasında bile oldu. Türkiye’de veya başka bir ülkede diğer ülkenin ürünlerine daha fazla vergi uygulandı veya Türkiye’den ithal edilen ürünlere başka bir ülke daha fazla vergi uyguladı.

Bu ticari savaş ise dünyanın en büyük 2 ekonomisi olan ABD ve Çin arasında devasa boyutlardan, 400 milyar dolardan daha fazla paradan söz edilen bir savaş. Bu ticari savaşın 50 milyondan daha fazla insanın iş hayatında bile etkisi olabileceğine dair iddialar var.

ABD-Çin ticari devasa savaşlarının etkisi henüz görünen öyle ki Bitcoin fiyatına yansımış değil. Bir ara Bitcoin 3.000 dolar sınırına yakın hareket ederken, bugün 8.200 dolara yakın seyrediyor olması ABD ve Çin arasındaki ticari savaşa bağlı olarak gelişmiş bir fiyat artışına bağlı değil.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu