Bitcoin Haberleri

ABD Hazine Bakan Sekreteri’nin Eleştirisi Nedeniyle Bitcoin Değer Kaybetti İddiası

Rekor düzeydeki yükseliş ve ardı arkası kesilmeyen rekorlar, sert bir düşüş ile son buldu. Bu düşüşün sorumlusu kim sorusuna verilecek yanıtların sayısı da her geçen gün biraz daha artıyor. Elbette bunlar bir ön görü ve gerçeklik payı taşıdığını düşünmüyoruz.

Abd hazine bakanı Janet Yellen’in yönelttiği eleştiri de bunlardan biri. Ayrıca covid 19 aşılarının piyasaya sürülmesi de bir diğer neden olarak karşımıza çıkıyor. Az önce de ifade ettiğimiz gibi bu konuda çok fazla sorumlu ve neden ortaya atılabilir. Büyük bilişim teknolojileri şirketlerinin hisse senetlerinin düşmesi de yine en çok konulan konulardan bir tanesi.

Bitcoin (BTC) ABD
ABD Hazine Bakan Sekreteri'nin Eleştirisi Nedeniyle Bitcoin Değer Kaybetti İddiası 3

Fakat asıl merak edilen şey bitcoin bu andan itibaren nasıl bir yol izleyecek? Sabırsız yatırımcılar çok sayıda bitcon satın alırken ertesi güne uyandıklarında varlıklarının büyük bir kısmının eridiğini gördüler. Şimdilerde 49.000 seviyelerinde ve hali hazırda düşüş devam ediyor. bazı analistler bu düşüşün uzunca bir süre devam edeceğini ifade ediyor ve bizler de büyük bir merak ve heyecan içerisinde bekliyor olacağız.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  BNB ve OKB 2020 2. Çeyrekte Bitcoini Takip Etti

Sert Düşüş Büyük Yatırımcıları Etkiledi

%10’un üzerinde büyük ve sert diye nitelendireceğimiz bir düşüş yaşandı ve büyük yatırımcıları ciddi anlamda etkiledi. An itibarıyla devam eden bir düşüş eğilimi söz konusu ve yatırımcılar da ne yapacağını bilemez durumdalar.

Bitcoin çok fazla alınıyor, işte beklenmesi gereken şeyler
ABD Hazine Bakan Sekreteri'nin Eleştirisi Nedeniyle Bitcoin Değer Kaybetti İddiası 4

Bitcoin, rekor üstüne rekor kırdıktan sonra yaşadığı bu sert düşüş ile birlikte bir kez daha güvenilmez olduğunu gösterdi. Bu ani hareketlilik durumu ne yazık ki tedirgin edici ve bitcoin yatırımı yapacaklar için de büyük bir ders olduğunu düşünüyoruz. Fakat şu an için alım yapanların sayısı da bir hayli fazla ve gelecekte bitcoin’in yeniden rekor kıracağına inananların sayısı da her geçen gün biraz daha artıyor.

Gelecek neler gösterir ya da bitcoin nasıl bir grafik çizer bilinmez ancak şu anki durum ek de güven vermiyor ve zaten yatırımcıların yorumlarına da göz atarsanız bu gerçeği daha net bir şekilde fark ediyor olacaksınız.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu