Kripto Para Haberleri

ABD Hazine Bakanlığı’ndan Petro’ya destek veren Rus bankasına yaptırım!

ABD Hazine Bakanlığı, Venezuela ve Rusya’ya uyguladığı ekonomik ve manevi yaptırımlara bir yenisinin daha eklendiğini açıkladı. ABD Hazine Bakanlığınca yapılan açıklamada Rusya merkezli bir özel bankanın Venezuela’nın kripto parası Petro’ya destek verecek şekilde hareket etmesi ve yatırım yapmasından dolayı ABD Hazine Bakanlığı Kara Listesine eklendiğini açıkladı.

Evrofinance Groups’a ait olan Evrofinance Bank’a yaptırım uygulamalarının başlatıldığını açıklayan ABD Hazine Bakanlığı yetkilisi, bu yaptırımın nedeninin Evrofinance Bank aracılığı ile Rusya ve Venezuela arasında ekonomik bir yardımlaşma ve ödeme ağı olmasını, Petro’ya yapılan her bir yatırımın hükümet kontrolü altına giriyor olmasını gerekçe gösterdiklerini açıkladı.

Evrofinance, Venezuela’ya uyguladığımız yaptırımları delmeyi hedefliyor. Rusya’dan yapılan Petro yatırımları Venezuela’da hükümetin hesabına Evrofinance aracılığı ile geçmiş oluyor ve dünyada Petro ile işlem yapan tek banka Evrofinance.

Evrofinance’ı kara listeye ekleme nedenimiz sadece bununla da sınırlı değil. Venezuela Devlet (ABD ve müttefikleri gayrimeşru olarak ilan etti) Başkanı Nicolas Maduro’yu Evrofinance yetkilileri destekliyor.

ABD’nin yaptırım açıklamasından sonra Evrofinance müşterilerinin hesaplarındaki paraları çekecek oldukları tahmin edilirken, resmi olarak Rus hükümetinden henüz olayın sıcaklığından dolayı bir basın veya farklı herhangi bir açıklama yapılmadı. ABD, Rusya’ya Venezuela’ya destek verdiğinden dolayı uygulayabilecek birçok farklı yaptırıma sahip ve bu yaptırımların uygulanması Rusya tarafından pek görünüşte kabul edilmiyor gibi dursa da ekonomilerine büyük ve kendileri tarafından onarılamaz bir zarar verdiği ortada.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  CFTC, Daha Fazla Kripto Para Vadeli İşlemleri Eklemeye Hazır

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu