Kripto Para Haberleri

ABD, Kripto Para Birimi Borsa Düzenlemelerine Hazırlanıyor

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) kripto para birimi borsalarının denetimini artırmak için ABD’de Kongresi ve diğer düzenleyicilerle iş birliği yapmak istiyor.

SEC’in yeni atanan başkanı Gary Gensler, komisyonun kripto para piyasalarında yatırımcı korumasındaki boşlukları doldurmak için diğer düzenleyiciler ve Kongre ile çalışmayı dört gözle beklediğini söyledi.

Yeni Düzenlemeler Kripto Para Birimi Borsalarına Odaklanacak

kripto borsa

Gary Gensler bu planlarını Temsilciler Meclisi Mali Hizmetler ve Genel Hükumet alt komitesi önünde Çarşamba günü yapılan duruşmada duyurdu. Gary Gensler, SEC’in bir yatırımcının New York Borsası veya Nasdaq’ta alacağı korumalar gibi kripto para borsalarında da benzer korumalar olması gerektiğini söyledi:

Bir uygulamada sipariş verdiyseniz ve pekâlâ, bir hisse senedi satın almak istiyorum dediyseniz, sizi koruyan kurallar vardır, birisinin siparişinizi kullanmayacağı ve önünüze geçmeyeceği gibi. Dolayısıyla, New York Borsası veya Nasdaq’ta bekleyebileceğiniz gibi, kripto varlıkları ticareti yaptığınız borsalarda da benzer korumalar olmalıdır.

Yeni SEC başkanı Gary Gensler ayrıca, sektördeki bazı büyük oyuncularla karşılaştırıldığında SEC’in finansal açıdan yetersiz kaynaklara sahip olduğunu belirterek, kripto para birimi endüstrisini düzenlemenin bazı zorluklarının ana hatlarını çizdi. Gary Gensler; “Bütçemizin yalnızca yaklaşık %16’sını veya %17’sini, yılda yaklaşık 325 milyon doları bu teknolojiye harcıyoruz, ki bu muhtemelen bazı büyük firmaların bir ayda harcadıklarından daha azdır. Hatta bazıları iki haftada bu kadarını harcıyor.” dedi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Kripto Para Piyasası Yeşile Döndü

Gary Gensler daha önce, Mayıs ayı başlarında Temsilciler Meclisi Mali Hizmetler Komitesinin piyasa oynaklığıyla ilgili bir duruşmasında kripto para borsa düzenlerini doğru bir şekilde ele almak için SEC’in Kongre ile işbirliği yapması gerektiğini öne sürdü.

Geçtiğimiz hafta ABD Para Birimi Denetleme Bürosu’nun yeni başkanı Michael Hsu, ajansın ABD Merkez Bankası ve Federal Mevduat Sigorta Kurumu ile yalnızca kripto paralara odaklanmış bir “kurumlar arası politika ekibi” kurma konusunda görüşmelerde bulunduğunu duyurdu.

İlgili İçerik: Kripto Para Yatırımında En Kârlı Seçenek Hangisi?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu