Kripto Para Haberleri

ABD, Kripto Para Merkezi Unvanına Sahip Olmaya Hazırlanıyor!

Kripto para kısıtlamaları ile gündeme gelen Çin, Amerika Birleşik Devletleri’nin eline büyük ve önemli bir koz verdi. Madencilik faaliyetlerinin kısıtlanması ile birlikte ABD bu konuda da bir adım öne geçti ve hatta zirveye yerleştiğini de söyleyebiliriz. Elektrik tüketimi ve çevreye verilen zarar ile birlikte sık sık gündeme gelen kripto para madenciliği, Çin ile birlikte İran’da da bir süreliğine yasaklandı.

Çin’den sonra ABD’nin bu konuda en güçlü ve yine en aktif ülkelerden biri olduğunu biliyoruz. Çin’in geri adım atması ile birlikte Amerika Birleşik Devletleri zirveye oturdu. Hali hazırda madencilik faaliyetlerinin aktif bir şekilde devam ettiği ülkelerin başında geliyor ve üretimde söz sahibi oldukları gerçeğini de unutmamak gerekiyor.

Elon Musk’ın yaptığı toplantı sonrası madencilik faaliyetlerinin artık daha temiz bir şekilde yürütüleceğini de öğrenmiş bulunuyoruz. Bu durum Çin’in geri adım atması adına yeterli olmadı ve Amerika Birleşik Devletleri büyük bir gücü daha ele geçirdi diye düşünüyoruz. Faaliyetler burada hali hazırda devam ediyor ve piyasaya hükmettiklerini de hatırlatmak isteriz.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Microsoft'un Icertis ile işbirliği ne anlama geliyor?

Çin, Madencilik Faaliyetlerine Kısıtlama Getirdi

çin kripto madencilik

Yalnızca Çin değil, az önce yaptığımız haberde de yer verdiğimiz gibi İran da bu faaliyetleri durduran ülkelerden biri oldu. Yakın zamanda birçok farklı ülkenin benzer bir adım atacağını ve bu haber ile gündeme geleceğini düşünüyoruz. Elektrik kesintileri, harcanan enerji miktarı ve daha da kötüsü doğaya verilen zarar göz önünde bulundurulduğu takdirde Çin ve İran’ın ne kadar doğru bir karar aldığını bir kez daha görmüş ve anlamış oluyoruz.

An itibarıyla madencilik faaliyetlerinin en yoğun şekilde yürütüldüğü ülkelerin başında Amerika Birleşik Devletleri yer alıyor. Çin’in piyasadan çekilmesi ile birlikte tek büyük güç olma yolunda emin adımlarla ilerliyorlar. Bu ülkede madencilik faaliyetleri hız kesmeden devam ediyor ve hali hazırda üzerine koyarak ilerledikleri gerçeğini de unutmamak gerekiyor. Çin, kendi elleriyle liderliği teslim etmiş durumda ve ABD bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirecektir.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu