ABD Menkul Kıymetler Borsası kayıp yaşadıkça BTC artıyor

1 Dakikada Okunabilir


ABD Menkul Kıymetler Borsası son günlerde Çin ile ticaret savaşı ve benzer sebepler nedeni ile ufak kayıplar yaşamaya başladı. Tüm bu kayıplar kripto para birimi yatırımcılarına olumlu olarak geri dönerken, ABD Menkul Kıymetler Borsası kayıplarının son bulacak olsa da bu dönemde Bitcoin’in 8.000 doları zorlamasında belirli bir payı var.

Ethereum ( ETH ), şu anda 26,4 milyar doların altında olan piyasa hacmine göre en büyük altcoin olarak 2. sıradaki yerini iyice koruyor. İkinci büyük altcoin, Ripple’ın XRP kripto parası ise yazım anında 16.6 milyar dolar pazar payına sahip.

Coin360 verileri, ETH’nin değer artışını son 24 saat içinde %3.15 oranında olduğunu gösteriyor. Basında ETH, 248 $ civarında işlem görmekte 240 dolar endişesi son bulmuş değil. Haftalık olarak, kripto para birimi değeri %2,8’in üzerinde değer kazandığını doğrular nitelikte. ETH hakkında bir takım iddialar kripto para yatırımının değerinin düşebileceğini gösteriyor olsa da ETH’nin kısa bir sürede 240 dolara düşmesi kripto para analisti uzmanların beklediği düşüş olmayacak. Ripple’ın XRP isimli kripto parasının 16 milyar dolar piyasa hacmine sahip olması ise altcoin piyasasının güçlü olarak hareket etmesinde büyük bir yere sahip.

XRP, son 24 saatte %1,8’den fazla bir artış gösterdi ve şu anda yaklaşık 0,396 $ seviyesinde işlem görüyor. Haftalık olarak XRP’nin değeri %0.25 oranında bir düşüş göstermiş olsa da fiyatının artış eğilimine yönelik olarak birkaç gün içerisinde %0.25’lik zararını çıkarmasına mümkün olduğu belirtiliyor.


error: Kopyalama Engellendi!