Kripto Para Haberleri

ABD seçimlerinden sonra kripto para birimlerinde geri çekilme yaşanacak mı?

Bitcoin 31 Ekimde’de görülen 14,100 dolarlık değerlenmeden sonra 13,200 dolara kadar düşüş yaşadı. Diginex kripto para borsası sahibi Matt Blom, salı günü ABD başkanlık seçimleri küresel marketlerde etkiye sahip olacak dedi. Analistler, seçim sonuçları açık olmazsa ve yaklaşan FED toplantısından dolayı piyasalarda çok fazla oynaklık olacağı hakkında uyarı yaptı. eToro analisti Simon Peters, “ABD seçimleri yarın açıklanana kadar beklemek zorundayız” dedi.

Geleneksel marketlerde Asya ve Avrupa endeksleri yükseliş geçti, ABD menkul değer vadeli işlemleri geçen haftanın keskin düşüşünden sonra günü yukarı seviyelerde açtı. Petrol fiyatlar 5 aylık en düşük seviyesine geriledi. Altın %0,57 değer kazanarak 1,905 dolara yükseldi.

kripto para

Kripto para birimlerinde geri çekilme yaşanacak mı?

Bitcoin bu ay alışılmadık bir şekilde boğa yönünde işlem görüyor. Lider kripto para Ekim ayında %29 değer kazandı. Altcoinlerde Litecoin BTC’den sonra %22 değer kazanarak en iyi performans sergileyen ikinci kripto para oldu. Üçüncü sırada ise %16 değer kazanan Bitcoin Cash yer aldı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Güney Afrika'dan kötü haber: 9 yaşında çocuk için 5 BTC istendi!

Ekim ayının başında ve sonunda kripto para analistleri Bitcoin’de boğa hareketi geldiği hakkında uyarılar yaptı. Koinbox’da bu boğa sinyallerini buradan ve buradan okuyabilirsiniz. Bazı analistler fonlarını Compound ya da Yearn.Finance gibi küçük kripto paralara aktarma başladı. Wave Finance analisti Andrew Ballinger, “Bitcoin hakimiyetinin geri dönüşünü izliyoruz” dedi.

Bitcoin’e artan bu ilgi şu anda BTC’nin 250 milyon dolarlık piyasa değerine ulaşması ile çakışıyor. Lider kripto para PayPal ve Square gibi şirketlerden destek alamaya başladı. COVID-19 vakalarının artması da ABD’nin ekonomik görünümünün ne kadar kötü olduğunu ortaya koyuyor. ABD yetkilerinin önümüzdeki haftalarda ikinci destek paketi çıkaracağı biliniyor. Sözde destek paketi en az 2 trilyon dolarlık değerinde olacak ve bu desteğin Bitcoin fiyatını artıracağını kripto para endüstrisinde bulunan herkes adı gibi biliyor.

Bitcoin’in fiyat performansı da geleneksel rakiplerine göre yeşil duruyor. Ekim ayında S&P 500 %2,8 ve altın %0,1 değer kaybetti. Bu yıl S&P 500 %1,2 değer kazandı ve Bitcoin %92 değer kazandı.

ABD seçimlerinden sonra kripto para birimlerinde geri çekilme yaşanacak mı? –

Bitcoin

Hafta sonu 13,800 doların üzerinde kalmayı başaramayan Bitcoin şu anda aşağı yönde baskıyı hissediyor. Lider kripto para şu anda 13,740 doların yakınında günlük %1,30’luk yükseliş ile işlem görüyor. Geçtiğimiz cumartesi günü Bitcoin fiyatı 33 haftadır görülmeyen bir seviye olan 14,093 dolara yükseldi. Yine de 13,880 doların üzerine yükseliş hareketi çok kısa süreli oldu. Bitcoin’in bu yüksek seviyelerinde kalamaması BTC’nin aşırı derecede satın alındığını gösteriyor. Bu yüzden analistler BTC fiyatında kısa vadeli bir geri çekilme bekliyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin 2.000 dolara gerilemeden durmayabilir

Bazı analistler de aşağı yönde bir hareketten sonra BTC yükseliş sinyalleri göstermezse ve geleneksel piyasalar hala zayıflık belirtileri göstermeye devam ederse Bitcoin fiyatının çok keskin bir şekilde düzeltme yapabileceğini söylüyor. KMAX Digital kripto para analisti Joel Kruger, “Günlük grafiklerden görülen aşırı alınmış verileri, Bitcoin’in 2019’un en yüksek seviyelerini geçememesini e Bitcoin’de bir düzeltme riskini değerlendirirsek ilerleyen günlerde Bitcoin fiyatının sağlıklı bir şekilde düşeceğini çıkarabiliriz” dedi.

ABD, Bitcoin

Yukarıdaki analist görüşlerine ek olarak çoğu kişi ABD seçimlerinin hızlı bir şekilde etkisini kaybetmeyeceği ve küresel olarak finans piyasasını kontrolü altına alan belirsizliğin devam edeceğini düşünüyor. Tüm bu faktörler ışığında Bitcoin’in 12,500 dolarlık desteğini ziyaret etmesi kaçınılmaz gibi görünüyor. Yine de ünlü tüccar ve analist Nick Cote’a göre Bitcoin fiyatının 12,500 dolara düşmesi bir o kadar imkânsız görünüyor, Bitcoin şu anda kamuya açık kurumlar tarafından destekleniyor.

Dikkat edilmesi gereken kripto paralar

Filecoin (FIL): Kripto para madencileri Filecoin (FIL) tokeninde madencilik yapabilmek için %40 oranında faiz ödüyor.

Uniswap (UNI): Uniswap ağında 40 milyon dolar değerinde UNI tokeninin ağ katılımcılarına dağıtılması hakkında düzenlenen yönetim toplantısı herhangi bir sonuca varamadı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bir şehir daha vergi ödemesini kripto paralar ile kabul edecek

Horizen (ZEN): Kripto para kredi platformu Celsius, ZEN tokeni yaratıcısı Horizen ile ortaklaşa bir şekilde merkezsiz olarak rezervlerin doğrulanması üzerinde deney yapmaya başladı.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu