Kripto Para Haberleri

ABD Temsilciler Meclisi Üyesi: Facebook Libra konusunda bizim kararımızı beklemeli

ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi Üyesi Patrick McHenry, kripto para birimi tanıtan ve Libra isimli kripto para biriminin 2020 yılında aktif olarak tüm herkes tarafından satın alınabilecek olduğunu açıklayan dünyanın en büyük sosyal medya sitesi Facebook’a uyarıda bulundu. Temsilciler Meclisi politika yapıcıları olarak Facebook yöneticilerinin çok hızlı hareket etmemesi gerektiğini ve kendilerinin kripto para birimleri ve kripto para projeleri hakkında alacak oldukları kararları beklemesi uyarısında bulunan McHenry, Facebook’un hızlı hareket etmemesi gerektiğini açıkladı.

ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi Üyesi Patrick McHenry, Temsilciler Meclisi tarafından kripto paralar hakkında yakın zamanda yapılacak olan görüşmeler sonucunda bir karara varılmadan önce Facebook tarafından kripto para birimi Libra ile ilgili kesin adım atılmaması uyarısında bulunarak, bunun bir hata olacağını ve sonucunun da Facebook için çok kötü olabileceği açıklamasında bulundu. Resmi sosyal medya hesabından bu açıklamaları yapan üye, kripto para birimleri konusunda ise pek bir açıklama yapmadı.

Libra projesini anlamak ve halka anlatmak için üzerlerine büyük görevler düştüğüne değinen McHenry, söylentiler ve spekülasyonların önüne geçmeleri gerektiğini, kendilerinin bunu ABD Temsilciler Meclisi olarak yapacak olduklarını açıkladı. Küresel finansal sistem üzerinde Libra ve farklı bazı projelerin devasa etkileri olabileceğini, ancak bunun öncesinde ABD yönetimi olarak kendileri tarafından verilecek olan kararların iyi analiz edilip şirketler tarafından bu tür projelerde iyi anlamaları gerektiğini açıkladı.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu