ABD Ulusal Emlakçılar Birliği Blockchain Tabanlı Projeye Yatırım Yaptı

1 Dakikada Okunabilir


ABD Ulusal Emlakçılar Birliği (NAR), 10 Haziran’da yerel haber sitelerinde Propy isimli Blockchain tabanlı bir emlak şirketine yatırım yaptığı bildirildi. Açıklamada Propy’e yapılan ABD Ulusal Emlakçılar Birliği (NAR) yatırımının emlak sektörünü yakından ilgilendirecek olduğu ve emlak sektöründe Blockchain tabanlı yeni nesil özel teknolojilerin kullanılmasında büyük faydalarının olabileceği açıklandı.

Yapılan açıklamada ABD Ulusal Emlakçılar Birliği (NAR) tarafından yatırımın yapıldığı şirketin emlak alanı ile ilgili birçok farklı konuda Blockchain tabanlı çalışmaları olduğu, bu çalışmaların başarılı olduğu ve bu sebeple dikkat çekmesinden dolayı yatırım yapıldığı açıklandı.

Propy’i seçerek, Second Century Ventures, değişmez veri sistemi nedeniyle gayrimenkul işlemlerinde Blockchain teknolojisi ile faaliyetlerini kolaylaştırmayı planladığını belirten firmanın üst düzey pazarlama ve iletişim direktörü olan Ashley Stinton bu yatırımın ABD içerisinde emlak sektörü için en iyi ve en büyük uzun vadeli yatırımlardan birisi olduğunu açıkladı.

Spesifik olarak, Propy emlak işlemlerinde üçüncü bir tarafa olan ihtiyacı ortadan kaldırmakta ve piyasada ek bir güvenlik ve şeffaflık önlemi sağlamaktadır. Forbes’e göre, Propy 30’dan fazla ülkede listeye girdi ve hizmet (2019) yılı sonunda SaaS ürünleri olarak yazılım satışlarında yıllık 4 milyon dolar gelir elde etmeyi beklemektedir.

Resmi olarak ABD’de bu ve buna benzer emlak projeleri yasal olduğu için yeni yatırımların gelecekte çok daha fazla olabileceğine dair beklentiler oluşmaktadır. Bu konuda yapılan yatırımlar gelecekte ABD’ye kazanç olarak geri dönebilir.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
201
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
201
Şaşkın
Lol Lol
322
Lol
Harika Harika
201
Harika
Korkunç Korkunç
161
Korkunç
Soner Özcan
26 yaşındayım ve hala üniversite eğitimime devam ediyor. Geleceği değiştirmesini beklediğimiz kripto paralar hakkında hem kendimi, hem koinbox.net okuyucularını bilgilendirmek ve doğru haberler sunmak için editörlük yapıyorum.
error: Kopyalama Engellendi!