Kripto Para Haberleri

ABD, Uluslararası Kripto Para Dolandırıcılığı için Sırp Adamı Suçladı

ABONE OL:

Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı, Kristijan Krstic’e büyük bir suçlama yöneltti. 45 yaşındaki bu adamın kısa bir süre öne hileli kripto para işlem yaptığı dile getirildi. 2017 ve 2018 yılları arasında ABD merkezli yatırımcıları menkul kıymetli satın almaya bir şekilde ikna ettiği ortaya çıktı ve an itibarıyla yargılanmak için mahkemeyi bekliyor.

En popüler dolandırıcılık yöntemlerinden bir tanesi ve ne yazık ki hali hazırda bu düzene yenik düşen sayısız kripto para yatırımcısı var. Aslında insanların bu piyasaya adım atmamalarının en önemli gerekçelerinden biri de kesinlikle budur. Dolandırıcılık vakaları her geçen gün biraz daha artıyor.

 data-lazy-srcset=

Kripto para dolandırıcılıklarının önüne geçmek için yalnızca borsaların dikkatli olmaları yetmiyor. Yatırımcıların da gözü açık hareket etmeleri gerekiyor. Az para ile çok fazla kar elde etmek isteyenlerin sayısı arttığı sürece ne yazık ki bu tür olayların sayısı da artacaktır.

Ponzi ve Az Para ile Çok Kar Vaat Edenlerden Kaçın

Ponzi sistemlerinden kaçmanız gerektiği ülkemizde yaşanan dolandırıcılık olayı sonrası daha net bir şekilde öğrendiğinizi düşünüyoruz. Ponzi sistemlerinin tek bir amacı vardır ve o da daha fazla üye satın alarak diğer üyelerin ödemelerini yapmak. Ne yazık ki bu düzene yenik düşen insanların sayısı her geçen gün biraz daha artıyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin, Ethereum ve BNB Fiyatı Boğada, Yeni Rekor Gelebilir
 data-lazy-srcset=

Yapılan araştırmalar da bunu net bir şekilde gözler önüne seriyor. Dikkatli olmakta fayda var ve paranın çok olduğu yerde bu tür olayların var olması da beklenen bir durum. Amerika Birleşik Devletleri bu sorunu en çok yaşayan ülkelerden bir tanesi. Kuzey Kore de bu konuda başı çekiyor. Henüz ülkemizde bu tür ya da benzer büyüklükte bir kripto para soygunu yaşanmadı fakat yaşanmayacağı anlamına da gelmiyor.

Dolandırıcılar ile birlikte hekırların yeni hedefi de kripto para borsaları ve yatırımcıların daha dikkatli ve temkinli olmalarında fayda var. Aksi takdirde cüzdanlarınızı bile kaybedebilir ve varlıklarınıza da veda etmek durumunda kalırsınız.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu