Kripto Para Haberleri

ABD Vatandaşlarının Yarısı Bitcoin’e, Geri Kalanı ise Diğer Kripto Para Birimlerine Yatırım Yapıyor

Piplsay tarafından yapılan araştırma neticesinde ABD’li tüketicilerin %27’lik kısmı 2021 itibarıyla kripto para varlıklarına yatırım yapmayı tercih etmiş durumda. %50’lik dilim, dijital paraların artık güvenilir olduğuna kanaat getirmiş durumda.

Aslında daha önceki haberlerimizde kendi yorumlarımızı paylaştık ve yakın gelecekte çok daha kalabalık bir grup, dijital varlıkların gerçekliğini kabul edecek ve yatırımcılarını da bu yönde yapacaktır. Bu ön görülebilir bir şey ve bu denli kazandırırken bu varlıklardan uzak kalmak da gerçekten pek doğru değil. Peki ama yatırımcılar neden dijital varlıklara bu derece yakın? Gelin hep birlikte bu soruya da yanıt verelim.

Bitcoin

Büyük Markaların Desteği En Önemli Etken

Tesla, bunların başında geliyor ve hemen ardından Apple ve Mastercard gibi firmaların desteği de yatırımcıları harekete geçirmiş durumda. Ayrıca dünyaca ünlü şarkıcıların bitcoin ya da diğer dijital varlıklar ile ilgili tivit atıyor olmaları da harika bir reklam çalışması olarak karşımıza çıkıyor.

İnsanlar artık sosyal medyada dijital varlıkları daha fazla görüyor ve haliyle ilgilenmek durumunda kalıyorlar. Bizim ön görümüz ise yakın gelecekte dijital varlıkların geleneksel piyasalardan daha fazla tercih edileceği yönünde. Gelişen internet teknolojisi ve blockhain desteği ile birlikte bu mümkün. Şimdilerde bile milyonlarca dijital varlık yatırımcısı karşımıza çıkıyor ve sayıları da her geçen gün biraz daha artıyor.

Elon Musk En Büyük Temsilcilerden Biri

Tesla, Elon Musk

Tesla yaratıcısı Elon Musk, tek bir tivit ile hem btc’ye hem de Doge’a sayısız yatırımcı kazandırdı. Evet yanlış duymadınız, bunu tek bir tivit ile yaptı. Musk’ın yanı sıra ABD’li birçok ünlü şarkıcının da dijital varlıklara destek verdiğini es geçmemek gerekiyor. İşte bu tür adımlar atıldığı takdirde dijital paralar ve borsalar kesinlikle daha popüler bir seviyeye taşınacak ve daha fazla insan tarafından tercih edilecektir.

Hali hazırda güvenmeyen insanların sayısı da bir hayli fazla ancak bu sayının git gide azalacağını düşünüyor ve daha fazla insanın dijital para tercih edeceğine inanıyoruz.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu