ABD Vergi İdaresi: Kripto para rehberliği için hazırız

1 Dakikada Okunabilir


Amerika Birleşik Devletleri İç Gelir Servisi (IRS) bir süredir ABD’de yaşanan kripto para vergisi hakkında kendilerine ulaşan sorunların farkında olduklarını ve kripto para yatırımcılarının bu konuda yaşadıkları sorunlardan bilgi sahibi olduklarını açıkladı. Onlarca farklı şirket ve temsilciden kendilerine bu konuda bilgi aktarımı yapıldığını ve kripto paralar ile ilgili vergi konusunda ciddi karmaşa olduğu konusunun farkında olduklarını açıkladı.

Amerika Birleşik Devletleri İç Gelir Servisi (IRS) Komisyon Üyesi Charles Rettig konu hakkında bir açıklama yaparak konu hakkında IRS’nin ”kripto para vergisi için rehberlik” etmeye ”öncelik” verdiklerini ve bu konu üzerinde IRS’nin tam bir çalışma konusunda kesin ve kararlı adımlarından bir an olsun vazgeçmeyeceği uyarısında bulundu.

Rettig ayrıca, sanal para birimlerinin bir mülk olarak değerlendirildiğini ve mülk işlemlerine uygulanan mevcut vergi yasalarının ve oranlarının kripto para birimi işlemlerinde de geçerli olduğunu açıkladı. Yetkili, ayrıca, IRS’nin rehberliğe ihtiyaç duyulan alanları tanımlamak için endüstrinin büyük oyuncuları ile çalıştığını ortaya koydu.

IRS son kararı verir

IRS kripto para birimleri ve sanal para birimlerinden alınacak son yatırımcının ödemek zorunda olduğu yasal vergi tutarı hakkında gerekli tüm çalışmaları yapıyor. Ancak ülkede henüz kripto para birimlerinden alınması gereken vergilerin yerel yasalar ile çelişiyor olmasına rağmen federal merkezi yönetimin bu konudaki kararı yerel yetkili yasalarına göre üstün olduğundan ABD’lilerin bu konuda yapılan açıklamalara dikkat etmesi ve uyması öneriliyor.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
242
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
242
Şaşkın
Lol Lol
363
Lol
Harika Harika
242
Harika
Korkunç Korkunç
201
Korkunç
Uğur Acar
28 yaşındayım, 6 senedir gazetecilik yapıyorum ve kripto para yatırımcısı olmamdan ötürü Bitcoin haberleri konusunda yazılarımı okuyucular ile buluşturuyorum. İngilizce biliyorum ve sürekli fotoğraf çekmek hobilerimden sadece bazıları.
error: Kopyalama Engellendi!