Altcoin Haberleri

ABD’de Herkes Ralli Sonrası Reddit’te Toplanarak Dogecoin Hakkında Konuşuyor

Bir grup Reddit kullanıcısının harekete  geçmesi ile birlikte bir anda patlama yaşayan Dogecoin, an itibarıyla hem piyasanın hem de sosyal medyanın en çok konuştuğu varlıklardan ve isimlerden biri haline geldi. Gamestop hisselerini yükselten Wall Street çetesine benzer bir oluşum, 24 saat gibi kısa bir süre içerisinde %800’lük artışa sebebiyet verdi.

Dogecoin, bir şaka para birimi olarak Bitcoin’e ve diğer kripto paralara tepki olarak ortaya çıktı. Projenin asıl amacı da tam olarak buydu fakat son dönemde çok daha farklı bir şekilde gündeme geliyor ve hali hazırda en çok konuşulanlar arasında da yerini almış durumda.

Elon Musk Dogecoin’i Konuşmaya Devam Ediyor

Dogecoin (DOGE) Nedir? Nasıl Alınır?
ABD'de Herkes Ralli Sonrası Reddit'te Toplanarak Dogecoin Hakkında Konuşuyor 3

Tesla’nın kurucusu Elon Musk, Bitcoin tiviti sonrası Dogecoin hakkında da konuşmaya devam ediyor. Yakın zamanda clubhouse isimli bir uygulamaya konuk olan ve burada düşüncelerini dile getiren Musk, Dogecoin’e sempati duyduğunu defalarca tekrarladı.

Dogecoin insanların kripto parasıdır açıklaması sonrası dogecoin’i desteklediğini ve büyük bir heyecan ile takip ettiğini ekledi. Ünlü milyarderin bu açıklamaları Dogecoin’i daha kıymetli hale getirdi ve bir kez daha gündeme oturmasını sağladı diyebiliriz.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Monero (XMR) değer kazanıyor

Reddit Çılgınlığı Dogecoin’i Gündeme Taşıdı

Reddit, Ethereum
ABD'de Herkes Ralli Sonrası Reddit'te Toplanarak Dogecoin Hakkında Konuşuyor 4

Madeni para, elbette diğer kripto paralar kadar ilgi görmüyordu. Özellikle Bitcoin ve ethereum ile kıyaslama yaptığımızda adını bile anmıyorduk ancak reddit çılgınlığı onu bir anda kripto para piyasasının tek gündemi haline getirdi. Şu an sosyal medyada da en çok konuşulan varlıklardan biri ve bir süre daha bu popülarite devam edecek gibi görünüyor.

Kripto para piyasasını yakından takip ediyorsanız eğer Dogecoin’in nasıl piyasaya çıktığını ya da hangi amaçla piyasada yer aldığını da biliyor olmalısınız. Bir şaka parası olarak karşılık bulan ve bu düşünce ile yolan çıkan Dogecoin, şu an ne denli gerçek olduğunu ve bu işin bir şaka olmadığını net bir şekilde gözler önüne seriyor. Elon Musk’ın yanı sıra reddit topluluğu da bu parayı bizimle tanıştıran gruplardan biri oldu diyebiliriz.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu