Kripto Para Haberleri

Abd’de Kripto Para Madenciliğinden Vergi Alınmaya Başlanacak

Madencilik ödülleri her dönem olduğu gibi bu yıl da tartışmaya açık bir konu. Farklı ülkeler bu konuya bir çözüm getirmeye çalışıyor ve bazıları yasaklamalara giderken bazıları da vergilendirmeyi düşünüyor. Dilerseniz açıklamalara hep birlikte göz atalım ve bu konuda sizleri de bilgi sahibi yapmaya çalışalım.

Madencilik Ödülleri Gerçek Bir Gelir Kaynağı

IRS, yani İç gelir servisi bunu ifade ediyor ve doğrulayıcı bir rapor ortaya koyuyor. Madencilik ödülleri, kar amaçlı yapılan çalışma ve eylemlerden bir tanesidir ve hal böyle olunca bu eylemin vergilendirilmesinden daha doğru bir şey yoktur. Bu konuda az önce de ifade ettiğimiz gibi birçok hükümet harekete geçmiş durumda.

Ethereum madencilik
Abd’de Kripto Para Madenciliğinden Vergi Alınmaya Başlanacak 3

Yeni bir vergi sistemi ve bu eyleme uygun bir vergilendirme çalışması için gerekli adımlar atılıyor. Henüz net bir gelişme yok ancak sürekli olarak bir yaygara kopartılması durumu söz konusu ve her yıl mutlaka en az bir kez bu konuyu konuşuyor oluyoruz.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Başkan Trump hakkındaki azil süreci Bitcoin'i etkilemiş olabilir

IRS bu konuda madencileri ikiye ayırarak vergi gruplandırması yapmanın daha sağlıklı ve daha doğru olacağını ifade ediyor. Dilerseniz sundukları çözüm önerisine de bir alt başlıkta yer vermiş olalım.

Ticari ve Yarı Zamanlı Madenciler

ABD, Bitcoin
Abd’de Kripto Para Madenciliğinden Vergi Alınmaya Başlanacak 4

IRS’ye göre madenciler, masraflarını, vergi doğrultusunda raporlayabilir ve düşebilirler. Yani donanım, ekipman ve elektrik gibi masraflar da gider olarak gösterilebilir. Aslında bir dükkan gibi çalışacaklarını ifade ediyorlar ve kazandıkları paranın karşılığında vergi vermeleri gerektiğini dile getiriyorlar. Bu durum yalnızca onlarda değil, birçok  Avrupa ülkesinde gündeme gelmeye devam ediyor ve yakın zamanda öyle zannediyoruz ki bir vergi çalışması ve takibe alınma durumu söz konusu olacaktır.

IRS’ye göre madenciler, madencilik gelirine karşı donanım, ekipman, elektrik, internet ve diğer işletme maliyetleri gibi masrafları düşebilir. Tabi yalnızca madenciler değil, aynı zamanda yatırımcılar da bu durumdan etkilenecek ve onlar için de bir düzenleme getirilecektir. İşler daha da yasallaşabilir ve bazılarına göre böyle olunca daha güvenli ve daha tercih edilir bir piyasa yaratılacak ve bu konuya olumlu bakanların sayısı da bir hayli fazla.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu