Anasayfa Sektörel AB'den Ruslara İlişkin Flaş Kripto Kararı: Yasak Getirildi!

AB'den Ruslara İlişkin Flaş Kripto Kararı: Yasak Getirildi!

Sektörel

AB, Rusların kripto işletmesine sahip olmalarını yasakladı.

AB'den Ruslara İlişkin Flaş Kripto Kararı: Yasak Getirildi!

Avrupa Birliği, Rusya'ya yönelik 12'nci yaptırım paketinde Ruslara yönelik kripto sınırlamalarını artırıyor. 18 Aralık'ta yapılan Soru-Cevap oturumuna göre Avrupa Komisyonu, Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik askerî saldırısına yanıt olarak Rus vatandaşlarına ve Rusya'da ikamet edenlere yönelik yeni bir yasak getirerek onların kripto hizmet sağlayıcılarına sahip olmalarını veya bunları kontrol etmelerini engelliyor. 

Avrupa Komisyonu tarafından yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

AB yaptırımları, AB'nin başka bir donmuş ihtilaf değil, adil ve kalıcı bir barış için çalışmaya devam etmek olan temel hedefini yerine getiriyor.

Bu düzenleyici hamle, Rusya'daki bireylere kripto varlık cüzdanı, hesap veya saklama hizmetlerinin sağlanmasına ilişkin kısıtlamaları sıkılaştırmayı amaçlıyor.

Kapsamlı paket, aynı zamanda Rus vatandaşlarının ve sakinlerinin bu tür hizmetleri sunan kuruluşların yönetim organlarında herhangi bir pozisyonda bulunmalarını açıkça yasaklayarak hileciliği engellemeye yönelik önlemleri de içeriyor.

AB'den Eşsiz Kripto Yaptırımları

AB'den Ruslara İlişkin Flaş Kripto Kararı: Yasak Getirildi!

Ekim 2022'de AB, Rusya'ya başka bir coğrafi kısıtlama getirdi. Rus vatandaşlarının Avrupa Birliği içinde kripto cüzdanlarını işletmeleri yasaklandı. Önceki düzenlemeler, Rus vatandaşlarına yönelik kripto işlemlerinin sınırını 10.000 Euro ile sınırlıyordu.

AB'nin resmî web sitesinde; Rusya'nın "Ukrayna'ya yönelik saldırı savaşına" yanıt olarak AB'nin, 2022'nin başlarında Rusya'ya karşı bir dizi benzeri görülmemiş yaptırımları artırdığı belirtildi.

Açıklamaya göre, yaptırımlar arasında hedefe yönelik kısıtlayıcı tedbirler (bireysel yaptırımların yanı sıra), ekonomik yaptırımlar ve vize tedbirleri yer alıyor.

Ekonomik yaptırımların amacının, eylemleri nedeniyle Rusya'ya "ciddi sonuçlar" vermek ve "Rusya'nın saldırganlığını sürdürme yeteneğini etkili bir şekilde engellemek" olduğu söyleniyor. Blok, ayrıca Belarus'a ve İran'a karşı yaptırımları da kabul etti.

AB'den Ruslara İlişkin Flaş Kripto Kararı: Yasak Getirildi! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik