Kripto Para Haberleri

ABD’li rapçi, yeni bir token çıkartıyor

Amerikan rapçi Lil Yachty ya da gerçek adı ile Miles McCollum kısa süre önce YachtyCoin adlı bir fan tokeni çıkaracağını açıkladı. Grammy, 3 VMA ve 3 Billboard müzik ödüllüne aday gösterilen genç rapçinin Yachty tokeninin Ethereum ağında geliştirileceği ve token sahiplerinin şarkıcı ile iletişime geçmekte kullanılacağını açıklandı.

23 yaşındaki ABD’li rapçi kripto para yapma hayali gerçekleştirmek için İsviçre temelli tokene dönüştürme şirket Fyooz ile ortaklık kurdu. Yachty olarak adlandırılacak kripto paranın sahipleri Lil Yachty ile etkileşime geçebilecek. ABD’li rapçinin kripto para hayalinin gerçekleşmesine az kalması ile kripto para endüstrisine bir tane daha müzik odaklı fan tokeni gelecek.

YachtyCoin nedir?

Rapçinin attığı tweetlere göre YachtyCoin olarak bilinen dijital para Lil Yachty’nin Amerika dışında bulunan destekçilerine adanacak. YachtyCoin Ethereum ağında geliştirilecek ama yetkililer fan tokeninin ne zaman piyasa sürüleceği hakkında bir tarih vermedi ama genç rapçi YachtyCoin’in kısa süre içinde tokene dönüştürme platformunda yayınlanacağını söyledi. YachtyCoin çıktıktan sonra token hem kripto paralar karşılığında hem de itibari para karşılığında alınıp satılabilecek.

YachtyCoin’e sahip olmak kısaca yatırımcıların rapçi ile iletişime geçmesine ve beraber etkinlik yapmalarına yarayacak. YachtyCoin’i çıkaracak olan şirket Fyooz, artistlerin fanları ile güçlü bir bağ kurmaması durumunda popülerliklerini kaybedebileceğini söyledi. Bu yüzden Lil Yachty, fanları için fan tokeni yaparak popülerliğini korumayı hedefliyor.

Yaklaşan BlockDown 3.0 Etkinliğinde Konuşacak İsimler Netleşiyor

Geçtiğimiz aylarda ise ünlü şarkıcı Akon Akoin adlı bir kripto para çıkarttı. Akoin şu anda şarkıcının vatanı ve kripto para dostu ülke Senagal’de kullanılacak. Müzik sektörüne ek olarak fan tokenleri en çok spor kulüpleri arasında popülerlik kazanıyor. Geçtiğimiz aylarda ülkemizde ilk olarak Galatasaray ve daha sonra Trabzonspor ve daha sonra İstanbul Başakşehir Socios.com’da fan tokeni çıkarttı.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu