Anasayfa Sektörel ABD'li Senatör, İsrail-Hamas Savaşı için Kriptoyu Suçladı!

ABD'li Senatör, İsrail-Hamas Savaşı için Kriptoyu Suçladı!

Sektörel

ABD'li senatör Elizabeth Warren, İsrail-Hamas savaşı için kripto para birimlerini suçladı.

ABD'li Senatör, İsrail-Hamas Savaşı için Kriptoyu Suçladı!

Amerika Birleşik Devletleri Senatörü Elizabeth Warren; kripto para birimlerinin, İsrail-Hamas savaşında bir rolü olduğuna inanıyor.

Çatışmalar uzun yıllardır devam ediyor. Fakat geçen hafta Hamas'ın Gazze'den İsrail'e düzenlediği saldırıların ardından çatışmalar alevlendi. Bu, yıllar önce başladığından beri çatışmaların en şiddetli tırmanışlarından biri olarak sınıflandırıldı. Sürpriz operasyon, pek çok kişinin bunu gerçekleştirecek fonların nereden geldiğini merak etmesine neden oldu.

Finansmanın büyük ölçüde dijital varlıklara bağlı olduğuna dair önemli düzeyde spekülasyon var. İsrail hükûmetinin el koyma emirleri ve blockchain analiz raporlarının araştırılması üzerine Hamas, Filistin İslami Cihad Hareketi ve Lübnan Hizbullahı da dâhil olmak üzere bazı askeri gruplara büyük miktarda fon akışı olduğu ortaya çıktı.

Bu bağlamda Filistin İslami Cihad Hareketi ile bağlantılı bir kripto cüzdanının, Ağustos 2021 ile bu yılın Haziran ayları arasında 93 milyon dolara kadar kripto para aldığı bildiriliyor. Ayrıca, Hindistan'daki bir kripto cüzdanından El-Kassam Tugaylarına ait cüzdanlara yaklaşık 30 lakh Rs değerinde Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Bitcoin Cash (BCH) transferi yapıldığı ifade ediliyor. 

El Kassam Tugayları'nın, Hamas'ın silahlı kanadı olması dikkat çekicidir. Soruşturma sırasında cüzdanlara (biri Mohammad Naseer Ibrahim Abdulla'ya ait) İsrail Ulusal Terör Finansmanıyla Mücadele Bürosu tarafından el konuldu.

Tüm bu işlemlerle birlikte Senato Bankacılık Başkanı Sherrod Brown ve Senatör Elizabeth Warren da dâhil olmak üzere politika yapıcılar, İsrail-Hamas savaşında kriptonun oynadığı rolü özetlemeye çalışıyor.

Senatör Warren, Düzenleme için Çabalarını Artırabilir

ABD'li Senatör, İsrail-Hamas Savaşı için Kriptoyu Suçladı!

Dijital varlıklarla bağlantılı bu çatışmalar ışığında Senatör Warren'ın, kripto para piyasasının düzenlenmesi için bastırarak kara para aklama ve terörizmin finansmanı sorununu ele alan tasarıyı zorlama çabalarını yoğunlaştırması muhtemeldir.

Bir röportajda konuşan Warren, "Kripto finansmanlı terörizm tehlikesi gerçektir ve Kongre için acil bir öncelik olmalıdır. Bu tasarıyı geçirmeye ve finansmanın önünü keserek dünya çapında terörle mücadele etmeye kararlı senatörlerden oluşan ve giderek büyüyen iki partili bir koalisyon var." dedi.

Kaynak: CoinGape

ABD'li Senatör, İsrail-Hamas Savaşı için Kriptoyu Suçladı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar