Blockchain Haberleri

ABD’li Wells Fargo & Company şirketi 2020’de pilot DLT projesi başlatmayı düşünüyor

ABONE OL:

Amerikan finansal hizmetler şirketi Wells Fargo & Company’nin 2020 yılı içerisinde pilot bir DLT projesini başlatmak istediği ve bununla ilgili platformun çalışmaları için bugünden başlattığı çalışmaların 2020 yılında pilot proje testine başlayacağı açıklandı.

Amerikan finansal hizmetler şirketi Wells Fargo & Company yaptığı testlerde ABD ve Kanada arasındaki para işlemlerinde başarıya ulaştıklarını, daha fazla başarılı olabilmek için 2020 yılında pilot projenin platform testlerine başlanacak olduğunu ve daha iyi başarı elde etmek istediklerini ifade etti.

Wells Fargo Digital Cash isimli kendi kripto parasını çıkaracak olan şirketin bu sayede JP Morgan’a benzer bir kripto para elde etmesi bekleniyor. DLT pilot projesi hakkında pek fazla bilgi ise bulunmuyor.

DLT’nin çeşitli kullanım durumları için imkan verdiğine inanıyoruz ve bu teknolojiyi bankacılığa maddi ve ölçeklenebilir bir şekilde uygulamak için bu önemli adımı atmak istiyoruz ve bunun şirketimiz ve insanlık için iyi olabileceğini düşünüyor ve buna inanıyoruz. Wells Fargo Digital Cash, dünyadaki birden fazla pazarda birden fazla hesapta gerçek zamanlı finansal etkileşimin önündeki engelleri kaldırma potansiyeline sahip olacak…

Şirketin bugüne kadar çok sayıda başarı elde etmiş projesinin olduğu ve kripto para sektörüne yönelik olarak pek fazla planları olup olmadığı konusunda bilgi bulunmadığı bilinmekte.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Surrey Üniversitesi: Blockchain ile verilerin değiştirilmesini engelleyeceğiz

Son birkaç ay içerisinde DLT teknolojisi tabanlı bazı pilot proje haberleri çıksa da bu son haber ile birlikte bu teknoloji ile çok sayıda ilgilenen şirket olabilir.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu