ABD’li Yetkililer: Beyaz Saray Blockchain’e odaklanmalı!

1 Dakikada Okunabilir


ABD’de federal veri stratejistleri Beyaz Saray yöneticilerinin kripto paralar konusunda olmasa da Blockchain konusunda bazı yeni adımlar atmaları gerektiğini açıkladı. Blockchain konusunda belirli bir takım düzenlemeler yapılmasa da bugün Blockchain teknolojisinin en iyi teknolojiler arasında olabilecek büyük bir potansiyele sahip olduğu açıklandı. Blockchain teknolojisi konusunda yapılan açıklamalarda yetkililere göre Beyaz Saray yeni bir takım düzenlemeler yapmalılar ve bu düzenlemeler özellikle de Blockchain teknolojisi konusunda nasıl kullanım yapılabilecek olduğu, nelere dikkat edilmesi gerektiği ve benzer güvenlik önlemlerini içermeli.

ABD’li yetkililer federal veri stratejisinde Beyaz Saray’ın bundan sonra yavaşta olsa Blockchain teknolojisinden yararlanmaya yönelik olarak adımlar atmasını istedi. Beyaz Saray yönetiminin veri stratejisi konusunda Blockchain teknolojisini kullanarak güvenli ve değiştirilmesi mümkün olmayacak şekilde belgeleri bu teknoloji ile saklayabilecek oldukları ifade edildi.

Bugüne kadar ülkeler arasında onlarca ülke Blockchain teknolojisi ile ilgili olarak araştırmalar ve bazı deneyler yaptılar. Bunlardan en sonuncularından olarak Almanya ve Fransa Blockchain teknolojisinin gelecek vaat eden teknolojiler arasında olduğunu açıkladılar ve bu teknolojiden gelecekte Almanya Merkez Bankası’nın bile yararlanabilecek olduğunu açıkladılar. Bunun dışında ABD ve İngiliz yönetimi de Blockchain teknolojisi ile ilgili olarak birçok kez bazı açıklamalarda bulundu ve bu konuda bu teknolojinin geleceği ile ilgili olmasa da bugünü ve yarını hakkında olumsuz olmayan bir takım çok önemli açıklamalarda bulundular.


error: Kopyalama Engellendi!