Kripto Para HaberleriBitcoin Haberleri

ABD’nin yaptırımları kripto paralar ile aşılıyor

ABD’nin birçok farklı ülke ve kişiye özel olarak uyguladığı yaptırımlar Satoshi’nin kripto parası olan Bitcoin ile birlikte artık aşılabiliyor. Arkasında ABD’nin olduğu ve tüm kripto para trafiğini takip edebildiği bazı yetkileri olduğu iddia edilse de henüz bugüne kadar ABD’nin 1-2 olay dışında kripto paralar ile yaptırımları aşan ülkelere ek yaptırımlar uygulamadığı biliniyor. İran’da bir kripto para yatırımcısının geçtiğimiz aylarda Gmail hesabı dahil tüm kripto para cüzdanlarına el koyan ABD, bunun ardından Coinbase’de işlem yapan Rus casusları yakalamıştı.

Bunlar ABD’nin kripto para trafiğini takip ettiğini gösteren bilgiler olsa da henüz Rusya ve Çin’e kripto paralar nedeniyle hiçbir yaptırım uygulanmadı. Geçtiğimiz günlerde basında çıkmış olan birçok farklı yabancı kaynakta yayınlanmış olan Venezuela’nın ABD Doları olarak para alabilmek için Rusya ve Çin’e para gönderdiği, bunun karşılığında ise kripto para birimlerinin gönderilmesine karşılık bu 2 ülke tarafından Venezuela’ya ABD Doları nakit para gönderildiği ortaya çıkmıştı.

Bu konuda ABD hiçbir açıklama yapmazken, Pentagon, NSA ve diğer devasa bütçeli Amerikan kurumlarının bu konuda nerden bugüne kadar adım atmadığı merak konusu. ABD’nin yaptırımlarını artık kripto paralar ile aşmak mümkün ancak bazı kripto para yatırımcılarına göre ABD bu olayları izliyor ve kayıt altına alarak gelecekte farklı bir olayda Rusya ve Çin’e daha ağır yaptırımlar uygulamak için bu kozu kullanmayı bekliyor olabilir.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitfinex Borsasından Çıkan Fonlar Araştırılıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu