Anasayfa Bitcoin Açıklandı: Bitcoin, 2024 Sonuna Kadar Bu Seviyeye Ulaşabilir!

Açıklandı: Bitcoin, 2024 Sonuna Kadar Bu Seviyeye Ulaşabilir!

Bitcoin

Matrixport, Bitcoin fiyatının 2024 yılının sonuna kadar ulaşabileceği seviyeyi açıkladı.

Açıklandı: Bitcoin, 2024 Sonuna Kadar Bu Seviyeye Ulaşabilir!

Matrixport analistleri; Bitcoin fiyatının, Nisan 2024'e kadar 60.000 dolara ulaşabileceğine ve o yılın sonuna kadar bu seviyeyi ikiye katlayabileceğine inanıyorlar.

Matrixport analistleri; 2023 yılının, genellikle ayı piyasalarının kripto fiyatlarını vurmasının ardından gelen bir dizi döngüdeki ilk boğa yılı olduğunu söylediler. Tahminlerine göre, Bitcoin fiyatının 2023 yılında yüzde 123'lük bir değer artışı kaydettiği göz önüne alındığında son ayı piyasası artık sona erdi.

Analistlerin belirttiği gibi, 2014'teki ayı piyasasını üç yıllık bir boğa piyasası izlemiş ve 2018'deki ayı piyasası da aynı modeli takip etmişti. 2022'deki ayı piyasası bir istisna değildi ve kripto para piyasası şu anda başka bir boğa yılına girmek üzere.

Açıklandı: Bitcoin, 2024 Sonuna Kadar Bu Seviyeye Ulaşabilir!

FED'in Faiz Oranlarını Düşürmesi de Etkili Olacak

Matrixport, şu ifadeleri kullandı:

Enflasyon modelimize dayanarak, makro ortamın kripto için güçlü bir rüzgâr olarak kalması bekleniyor. Enflasyonda yeni bir düşüş beklenmesi, FED'in muhtemelen faiz indirimlerini başlatmasına neden olacak.

Matrixport'a göre; BTC fiyatı, Nisan 2024'e kadar 60.000 dolar seviyesine ulaşacak. Aynı yılın sonunda BTC fiyatı, "tarihsel olarak Bitcoin madencilik ödüllerinin yarıya indirildiği yıllar genellikle yükselişe geçtiği için" 120.000 dolara ulaşabilir.

Analistler, jeopolitik çapraz akımların FED'in faiz oranlarını düşürmesiyle birleşmesi halinde Bitcoin'i 2024'te yeni zirvelere taşımak için "sağlıklı dozda parasal destek" olacağını öne sürüyorlar. 

Galaxy Digital Kurucusu ve Başkanı Mike Novogratz, Bitcoin'in geleceğine ilişkin iyimserliğini paylaşarak, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) ETF'lere onay vermesi halinde BTC'nin bundan bir yıl sonra eski yüksek seviyelerine ulaşmaya hazır olacağını söyledi.

Açıklandı: Bitcoin, 2024 Sonuna Kadar Bu Seviyeye Ulaşabilir! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar