Anasayfa Bitcoin Açıklandı: Bitcoin, Kısa Vadede Yeni ATH'sine Ulaşacak mı?

Açıklandı: Bitcoin, Kısa Vadede Yeni ATH'sine Ulaşacak mı?

Bitcoin

CryptoCon'un son analizi, Bitcoin'in bir sonraki boğa rallisini Kasım 2024'te, dördüncü halving'inden birkaç ay sonra başlatabileceğini gösteriyor.

Açıklandı: Bitcoin, Kısa Vadede Yeni ATH'sine Ulaşacak mı?

Bitcoin (BTC) fiyatı, 26.000 doların altına gerilediği için bir süredir ayıların etkisi altında kaldı. Glassnode Alerts'in paylaşımı, BTC'nin kayıp arzının 8 Eylül'de 7,670,004.977 BTC ile 7 ayın en yüksek seviyesine ulaştığına işaret etti.

 Daha önce bildirildiği gibi, önümüzdeki günlerde işler daha değişken hale gelmeye başlayabilir.

Bitcoin 4 Yıllık Döngüsünü Tekrarlıyor mu?

7 Eylül'de X (eski adıyla Twitter) hesabı CryptoCon, Bitcoin'in 28 Kasım Zaman Döngüleri göstergesi hakkında bir vurgu yayınladı. 

Özellikle, CryptoCon'un teorisine karşı 4 yıllık zaman döngülerini kullanmak, Bitcoin'in başlangıcından bu yana zaman içindeki tam davranışını üretti.

Verilere göre, Bitcoin'in fiyatı yakında "döngü ortası durgunluk" aşamasına girebilir. 

Kasım 28 Zaman Döngüleri'ne göre; Bitcoin'in mevcut aşaması, eğri dip yapana kadar en uzun süreyi geçireceği yerdir. Analize inanılacak olursa, BTC bir sonraki boğa piyasasına Kasım 2024'te bir yerde girecek.

Bu aynı zamanda yaklaşan halving ile de uyumludur, çünkü halving'leri tarihsel olarak tamamlanmalarından birkaç ay sonra boğa rallileri takip etmiştir.

Bununla birlikte döngünün ortasındaki durgunluk evresine girmek üzere olduğumuz için kripto para biriminin hafif yükselişler kaydetmesini bekleyebiliriz. Bitcoin'in metriklerine bir bakış, bunun yakın vadede gerçekleşip gerçekleşmeyeceğine ışık tutuyor.

Açıklandı: Bitcoin, Kısa Vadede Yeni ATH'sine Ulaşacak mı?

Bitcoin Boğaları Yakında Giriş Yapabilir

Yazının hazırlandığı sırada BTC, 503 milyar doların üzerinde bir piyasa değeriyle 25.840,79 dolardan işlem görüyor. CryptoQuant'ın verileri, çoğu metriğin yükselişte olduğunu ve bunun da yakında bir fiyat artışına neden olabileceğini ortaya koyuyor. 

Bitcoin'in borsalardaki net mevduatları son yedi günlük ortalamaya kıyasla düşük. Bu da satış baskısı altında olmadığını gösteriyor.

BTC'nin aSORP'si yeşil, yani yatırımcılar zararına satış yapıyor. Bu durum tipik olarak ayı piyasası dibini gösteriyor. Net Gerçekleşmemiş Kâr ve Zarar (NUPL), piyasanın korku aşamasında olduğuna işaret ediyor - başka bir yükseliş sinyali.

Birkaç piyasa göstergesi de alıcıları destekliyor. Örneğin, MACD piyasada yükseliş eğilimi gösteriyor. Bitcoin'in Para Akışı Endeksi (MFI) de bir yükseliş kaydederek yazının hazırlandığı sırada nötr işaretin üzerine çıkıyor ve kuzeye doğru bir fiyat hareketi şansını artırıyor.

Bununla birlikte Chaikin Para Akışı (CMF) hafifçe gerilediği için endişe verici sinyaller gösteriyor.

Kaynak: AMBCrypto

Açıklandı: Bitcoin, Kısa Vadede Yeni ATH'sine Ulaşacak mı? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar