Anasayfa Bitcoin Açıklandı: Bitcoin'de O Metrik Yukarı Yönlü İvme Kazanıyor!

Açıklandı: Bitcoin'de O Metrik Yukarı Yönlü İvme Kazanıyor!

Bitcoin

Glassnode'un "Borsalardaki Net Pozisyon Değişikliği" metriği, borsa cüzdanlarında tutulan Bitcoin miktarının hızla yükseldiğini gösteriyor.

Açıklandı: Bitcoin'de O Metrik Yukarı Yönlü İvme Kazanıyor!

Merkezi kripto para borsalarına bağlı cüzdanlarda saklanan Bitcoin (BTC) miktarı, Mayıs ayından bu yana en hızlı şekilde artıyor. Bu da piyasada potansiyel bir boğa duraklamasına işaret ediyor.

Blockchain analiz firması Glassnode'un, dört hafta önceki aynı tarihe kıyasla belirli bir tarihte borsa cüzdanlarında tutulan coin sayısını ölçen "Borsalardaki Net Pozisyon Değişikliği" metriği, pazar günü 31.382,43 BTC'ye (1,16 milyar dolar) yükselerek 11 Mayıs 2023'ten bu yana en yüksek seviyeye ulaştı. Bu da borsalarda tutulan toplam bakiyeyi 2,35 milyon BTC'ye yükseltti.

Borsa cüzdanlarına giriş, yaygın olarak yatırımcıların varlıklarını likide etme niyetini, potansiyel bir satış baskısını veya vadeli işlem ve opsiyon piyasalarında marj olarak coin'leri kullanma niyetini temsil eder. Bu arada bir çıkış ise birikimi temsil eder.

Açıklandı: Bitcoin'de O Metrik Yukarı Yönlü İvme Kazanıyor!

Merkezi Borsalara Olan Yatırımcı Güveni Yenilendi

"Borsalardaki Net Pozisyon Değişikliği" metriği, 1 Kasım'dan bu yana sürekli olarak pozitif olmuştur. Tarihsel olarak, bu tür dönemler, boğa piyasasının nefes aldığı ya da fiyatların geri çekildiği dönemlere denk gelmiştir. Bununla birlikte son giriş, merkezi borsalara olan yatırımcı güveninin yenilendiğini de gösterebilir.

Borsa cüzdanlarında tutulan coin'lerin güvenliği, geçen yılın sonlarında Sam Bankman Fried'in FTX borsasının çöküşünün ardından sorgulanmaya başlandı. Bu durum, yatırımcıların coin'leri borsalardan çıkarıp doğrudan kendi gözetimleri altına almalarına yol açtı.

CoinDesk Indices verilerine göre; Bitcoin destekçisi Javier Milei'nin Arjantin devlet başkanlığı seçimlerindeki zaferinin ardından BTC fiyatı, pazar günü geç saatlerde 31.517 dolara ulaşarak yazım sırasında 37.170 dolardan el değiştirmeye başladı. 

CoinDesk verilerine göre; piyasa değerine göre lider kripto para birimi, bu ay yüzde 7,5 değer kazanarak Ekim ayındaki yüzde 28'lik yükselişini genişletti.

Kaynak: CoinDesk

Açıklandı: Bitcoin'de O Metrik Yukarı Yönlü İvme Kazanıyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar