Anasayfa Altcoin Açıklandı: Bu Coin, Polkadot Ekosisteminde Kullanılabilecek!

Açıklandı: Bu Coin, Polkadot Ekosisteminde Kullanılabilecek!

Altcoin

Popüler bir stablecoin'in artık Polkadot ekosisteminde kullanılabileceğine dair bir açıklama geldi.

Açıklandı: Bu Coin, Polkadot Ekosisteminde Kullanılabilecek!

Circle'ın yerel stablecoin'i USDC, aynı zamanda piyasa değerine göre ikinci en büyük stablecoin, farklı blockchain platformlarında genişlemeye devam ederken şimdi Polkadot blockchain'inde bir lansman için hazırlanıyor.

Circle, 19 Eylül Salı günü USDC'nin Polkadot ağında piyasaya sürüleceğine dair resmî duyuruyu yaptı. Circle'ın web sitesine göre; Polkadot USDC, artık geliştiriciler ve kullanıcılar tarafından kolayca erişilebilir durumda.

Böylece kullanıcılar, Circle Hesabı ve Circle API'lerini kullanarak XCM protokolü aracılığıyla bu stablecoin'i Polkadot ağı içindeki parachain'lere sorunsuz bir şekilde aktarabilirler.

Duyuruda, ayrıca Polkadot USDC'nin Polkadot Varlık Merkezi içinde özel olarak ihraç edildiği de belirtiliyor. Bu, geniş Polkadot ekosistemi genelinde dijital varlıkların ihracı, yönetimi ve iletimi için tasarlanmış ortak bir parachain olarak işlev görmektedir.

Circle, Circle Hesabı ve Circle API'lerinin yalnızca Polkadot Varlık Merkezi içinde yerel olarak ihraç edilen Polkadot USDC'nin kullanımını kolaylaştırdığını vurgulamaktadır. Sonuç olarak, kullanıcıların XCM protokolünü kullanmadan önce USDC'lerini Circle Hesaplarından Polkadot Varlık Merkezi içindeki harici bir cüzdan adresine aktarmaları gerekiyor.

USDC'yi Polkadot Varlık Merkezi'nden XCM aracılığıyla diğer parachain'lere aktarmak isteyen kullanıcıların, fonları Circle Hesaplarına yatırmadan önce XCM aracılığıyla Polkadot Varlık Merkezi'ne geri transfer yapmaları gerekmektedir. Gelişme hakkında konuşan Circle, şunları kaydetti:

Lütfen Polkadot Varlık Merkezi dışındaki bir parachain'den XCM ile aktarılan USDC'yi Circle Hesabınıza yatırmaya çalışmayın çünkü geri kazanılamayabilir ve fon kaybına neden olabilir.

Açıklandı: Bu Coin, Polkadot Ekosisteminde Kullanılabilecek!

Polkadot, USDC Stablecoin için Destek Ekliyor

USDC için Polkadot desteğinin eklenmesi, ABD dolarına sabitlenmiş stablecoin'in bir başka genişlemesine işaret ediyor. Bu son entegrasyonla USDC; uyumluluğunu Ethereum, Tron, Stellar, Solana ve daha fazlası dâhil olmak üzere toplam 14 farklı blockchain ağını kapsayacak şekilde genişletti.

Önceki blockchain entegrasyonlarıyla tutarlı olarak Polkadot'un yakın zamanda dâhil edilmesi, Circle'ın uygun maliyetli işlemleri kolaylaştırırken kendisini önde gelen birlikte çalışabilir bir kripto para birimi olarak kurma hedefiyle uyumludur.

Bu entegrasyon; aynı zamanda Centrifuge, HydraDX ve Moonbeam gibi parachain'lerde alım satım, ödünç alma ve verme faaliyetlerini de mümkün kılıyor.

2020 yılında faaliyete geçen Polkadot, parachain olarak bilinen çok sayıda bağımsız blockchain'nden oluşan bir ağ olarak faaliyet gösteriyor. Bu parachain'ler, eş zamanlı olarak çalışarak daha hızlı işlem yapılmasını kolaylaştırmakta ve Polkadot ekosistemi tarafından sağlanan genel güvenlikten ve merkeziyetsizlikten faydalanmaktadır.

USDC'nin çeşitli blockchain'lere yönelik desteği, şu anda uyumluluğunu toplam 11 ağa genişleten rakibi USDT'nin barındırdığı ağ sayısını aştı. USDT'yi çıkaran Tether, stablecoin'i Bitcoin Omni Layer, Bitcoin Cash ve Kusama olmak üzere üç blockchain'de basmayı bıraktı ve bu kararın arkasındaki neden olarak kullanıcı ilgisinin eksikliğini gösterdi. 

Açıklandı: Bu Coin, Polkadot Ekosisteminde Kullanılabilecek! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar