Anasayfa Altcoin Ethereum Milyarderleri Hakkında Çarpıcı Veri: İlk Kez Bu Kadar...

Ethereum Milyarderleri Hakkında Çarpıcı Veri: İlk Kez Bu Kadar...

Altcoin

Santiment, Ethereum milyarderlerinin mevcut arzın ne kadarını ellerinde tuttuklarına dair çarpıcı bir veri paylaştı.

Ethereum Milyarderleri Hakkında Çarpıcı Veri: İlk Kez Bu Kadar...

Kripto analiz firması Santiment'e göre; en az 1 milyon ETH'ye sahip olan milyarder Ethereum adresleri, şu anda mevcut arzın yüzde 32,3'ünü elinde tutuyor.

Santiment, ETH milyarderlerinin 2016'dan bu yana ilk kez bu kadar çok tokeni kontrol ettiğini belirtiyor. Firma ayrıca, 1 milyon doların üzerindeki işlemlerin "son 5 haftanın en yüksek 2'nci gününü yaşadığını" vurguluyor.

IntoTheBlock'a göre, ETH konsantrasyonu yüzde 0,15 oranında arttı. Şu an itibariyle Ethereum sahiplerinin yüzde 45'i büyük cüzdanlardan oluşuyor. Büyük işlemlerin, ETH'nin piyasalarda bir miktar ivme kazanmasıyla bir ilgisi olup olmadığı belli değil.

Coin, son 24 saatte yüzde 0,8 düşmüş olsa da geçen hafta yüzde 0,9 artış gösterdi. IntoTheBlock verileri, ETH sahiplerinin yüzde 48'inin zararda olduğunu, yüzde 49'unun kârda olduğunu ve yüzde 3'ünün ne kâr ne de zarar ettiğini belirtiyor.

Ethereum Milyarderleri Hakkında Çarpıcı Veri: İlk Kez Bu Kadar...

zkEVM Ağı Scroll Resmen Başlatıldı

ETH ekosistemi için bir başka olumlu gelişme de Layer-2 zkEVM protokolü Scroll'un ana ağ lansmanıdır. Scroll, EVM (Ethereum Sanal Makinesi) tarafından yazılan sözleşmeler için Layer-2 uyumluluğu sunmaktadır.

Proje iki yıldan uzun bir süredir geliştirme aşamasındadır ve ETH'nin daha fazla benimsenmesine yönelik önemli bir adımdır. DeFi ve Web3 oyunlarını da içeren Scroll test ağında halihazırda 100'den fazla proje konuşlandırılmıştır.

Scroll'un kurucu ortağı Haichen Shen'e göre "Scroll güvenliğe bütünsel olarak yaklaşıyor, özel bir iç güvenlik ekibi bulunduruyor, kod tabanını çok sayıda denetim firmasıyla tam olarak denetliyor ve ilk günden beri olduğu gibi açık kaynaklı kalmaya devam ediyor."

Bu arada Scroll'un bir diğer kurucu ortağı Sandy Peng de şunları ekledi: "Geliştiricilerin Web3'ü gerçek dünyadaki kullanım durumlarına bağlayacak, yeni kullanıcıları kitlesel olarak çekecek ve herkesi ileriye taşıyacak blockchain uygulamaları oluşturmalarını sağlamaya odaklanıyoruz."

Şu ana kadar Scroll'a 2.030 ETH yatırıldı ve bunların çoğu ana ağ lansmanından sonra geldi.

Ethereum Milyarderleri Hakkında Çarpıcı Veri: İlk Kez Bu Kadar... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar