Anasayfa Bitcoin Açıklandı: FED Kararından Sonra Bitcoin 70.000 Dolara Çıkabilir!

Açıklandı: FED Kararından Sonra Bitcoin 70.000 Dolara Çıkabilir!

Bitcoin

BitMEX kurucu ortağı Arthur Hayes, FED kararından sonra Bitcoin fiyatının hızla 70.000 dolara yükselebileceğini dile getirdi.

Açıklandı: FED Kararından Sonra Bitcoin 70.000 Dolara Çıkabilir!

BitMEX kurucu ortağı Arthur Hayes; ABD Merkez Bankası'nın faiz oranlarını düşürmeye karar vermesinin, Bitcoin fiyatının hızla 70.000 dolara doğru yükselmesini sağlayacağını söyledi.

Hayes, daha önce Bitcoin fiyatının Mart ayından sonra 70.000 dolara doğru yükseleceğini düşünüyordu ancak FED, Mart ayından günümüze kadar faiz oranlarını üç kez artırdı. FED Başkanı Jerome Powell, bir sonraki kararlarını vermek için enflasyon ve istihdam verilerine güveneceklerini belirtti.

FED Faiz Oranlarını Düşürürse Bitcoin 70.000 Dolara Yükselebilir mi?

Makroekonomik analistler, FED'in Mart ayındaki banka çöküşünden sonra faiz oranlarını artırmaya devam etmesinden bu yana söz konusu kurumun ne zaman faiz oranlarını artırmayı bırakacağını veya pivot yapacağını tahmin etmeye çalışıyor. Bu arada FED'in bilançosu, borç tavanı krizinin ortasında azaldı.

İstihdam piyasasının soğuması ve işsizlik oranının geçen ay tırmanması nedeniyle ABD Merkez Bankası'nın faiz artırımlarına son vermesi muhtemel. Buna ek olarak traderlar, piyasa yönünü teyit etmek için bu hafta TÜFE ve ÜFE verilerini bekliyor.

Hayes, Bitcoin fiyatının Mart ayından sonra 70.000 dolara ulaşamamasının nedeninin, "insanların nominal FED oranlarına daha fazla odaklanması" ve "bunları ABD'deki yüksek nominal GSYH büyümesiyle karşılaştırmaması" olduğunu aktardı.

Açıklandı: FED Kararından Sonra Bitcoin 70.000 Dolara Çıkabilir!

FED'in tek seçeneği faizleri düşürmek, ABD bankacılık sisteminin sağlığını yeniden sağlamak ve Bitcoin'in hızla 70.000 dolara doğru ilerlemesini izlemek gibi görünüyordu.

Hayes, Kore Blockchain Haftası konferansındaki bir açılış konuşması sırasında kendisine FED'in faizleri artırmaya devam etmesi halinde Bitcoin'in hala yükselip yükselemeyeceğinin sorulduğunu söyledi. Bitcoin'in FED politikası ve diğer makro faktörlerle olumlu bir ilişkisi var. Şu anda reel oranlar pozitife döndüğü için Bitcoin'de yaklaşan bir ralliye işaret ediyor.

BTC fiyatı son 24 saatte yüzde 2 artış yaşadı ve şu anda 26.123 dolardan işlem görüyor. Fiyat, traderlar tarafından yapılan alımlarla yükselmeye başladı ve işlem hacmi son 24 saatte yüzde 100 arttı.

Kaynak: CoinGape

Açıklandı: FED Kararından Sonra Bitcoin 70.000 Dolara Çıkabilir! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar