Anasayfa Bitcoin Açıklandı: FUD'un Ortasında Bitcoin Fiyatı Ne Kadar Düşebilir?

Açıklandı: FUD'un Ortasında Bitcoin Fiyatı Ne Kadar Düşebilir?

Bitcoin

Analistlere göre; Bitcoin fiyatı, Eylül FUD'unun ortasında ne kadar düşüş yaşayabilir? Ayrıntılar burada...

Açıklandı: FUD'un Ortasında Bitcoin Fiyatı Ne Kadar Düşebilir?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) Bitcoin ETF'lerine ilişkin kararını Ekim ayına ertelemesinin ardından Bitcoin fiyatı baskı altına girdi. 

Michael van de Poppe ve CredibleCrypto dâhil olmak üzere en iyi analistler ve traderlar, BTC fiyatının olası bir toparlanmadan önce 24.800 dolara kadar düzeltme yapmaya devam edeceğini öngördü. Fakat Eylül ayındaki ayı piyasası endişeleri, bir kez daha daha düzeltme spekülasyonlarını yeniledi.

Bitcoin Fiyatı, Eylül'de 25.000 Doların Altına mı Düşüyor?

Ağustos ayında Bitcoin fiyatında yüzde 18'lik bir düşüş yaşandı ve SEC, Bitcoin ETF'lerine ilişkin kararını erteleyerek Eylül ayının ilk gününde kripto para piyasasına ilk düşüş hissini verdi. Eylül ayı, tarihsel olarak riskli varlıklar için zayıf bir ay oldu.

Popüler analist Michael van de Poppe, Bitcoin'in en son 2016 yılında yeşil bir Eylül ayı geçirdiğini paylaştı. O zamandan bu yana Bitcoin fiyatı ay boyunca yüzde 5-8 arasında değer kaybetti. Bu da BTC fiyatının 23.000-24.000 dolar seviyelerine kadar düşebileceği anlamına geliyor.

Bununla birlikte dördüncü çeyrekte büyük bir ralli konusunda iyimser olan Van de Poppe, potansiyel giriş noktaları olarak 24.700-25.200 dolar seviyelerini öngörüyor. Ayrıca, Bitcoin halving'i de bir satın alma faktörü haline gelecektir.

Bu kaybedilirse, o zaman yapıyı kaybediyoruz ve daha derin, 23.000-23.500 dolar seviyelerini veya hatta 20.000 dolar seviyesini hedefliyoruz. Önemli bir yıl olan 2024'e yaklaşırken bu, satın almak için son dip olabilir.

CredibleCrypto, Bitcoin fiyat düşüşünün birincil nedeninin spot sahiplerinin boşaltması değil, büyük zorunlu likidasyonlar olduğunu belirtti. Toplam açık faizin, likidite edecek çok fazla trader kalmadığını gösterdiğini ve bunun da sınırlı bir düşüşe işaret ettiğini paylaştı.

Tipik olarak son 12 ayda toplam OI 7 milyar seviyesinin altına düştükten sonra alımlar gerçekleşmiştir. Bitcoin açık pozisyonları son büyük satıştan önce 11 milyar seviyesindeyken şu anda 7,5 milyar seviyesindedir. Dolayısıyla, Bitcoin fiyatı 24.800 doların altına düştükten sonra sınırlı bir düşüş yaşanacaktır.

Açıklandı: FUD'un Ortasında Bitcoin Fiyatı Ne Kadar Düşebilir?

Yukarı Yönlü Hareket Üzerinde Baskı Var

Bitcoin ETF'lerinin gecikmesi, artan zayıflığın ortasında birçok kişinin piyasadan çıkmasına neden oldu. Ayılar hala genel teknik avantaja sahip ve yeni dipler, aşağı yönlü bir kırılma yaratacak.

Bu arada ABD Dolar Endeksi (DXY) de PCE enflasyonu ve istihdam verilerinin ardından 104'ün üzerine çıktı. Bu da Bitcoin'in yukarı yönlü hareketi üzerinde baskı yaratıyor.

BTC fiyatı son 24 saatte yüzde 1 düşüşle 25.800 dolardan işlem görüyor. 24 saatlik dip ve tepe seviyeleri sırasıyla 25.362 ve 26.125 dolardır. Ayrıca, işlem hacmi son 24 saat içinde düştü. Bu da traderların ilgisinin azaldığını gösteriyor.

Kaynak: CoinGape

Açıklandı: FUD'un Ortasında Bitcoin Fiyatı Ne Kadar Düşebilir? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar