Anasayfa Sektörel Açıklandı: İflas Eden Kripto Kredi Şirketi Tasfiye Sürecine Giriyor!

Açıklandı: İflas Eden Kripto Kredi Şirketi Tasfiye Sürecine Giriyor!

Sektörel

İflas eden kripto kredi şirketi Hodlnaut, alınan bilgiye göre tasfiye sürecine giriyor.

Açıklandı: İflas Eden Kripto Kredi Şirketi Tasfiye Sürecine Giriyor!

Başarısız bir yeniden yapılandırma girişiminin ardından Singapur merkezli iflas eden kripto kredi şirketi Hodlnaut, atanan yargı yöneticileri Aaron Loh Cheng Lee ve Ee Meng Yen Angela tarafından tasfiye edilecek.

Tanınmış denetim firması EY tarafından yayınlanan bir e-postaya göre; tasfiye memurları, tasfiyeyi önlemek için çeşitli girişimlerde bulunan sıkıntılı kripto kredi sağlayıcısına karşı tasfiye emri sundu. Hodlnaut'un bu konudaki çabaları, alacaklıların teklife direnmesi nedeniyle başarısız oldu. Bu alacaklılar, tasfiyeyi Hodlnaut'un önerdiği yeniden yapılandırma planlarına tercih ettiklerini söylediler.

Bloomberg'in haberine göre; Hodlnaut'un alacaklılarından Algorand Vakfı, bir mahkeme dosyasında tasfiyenin "şirketin dağıtıma hazır kalan varlıklarını en üst düzeye çıkaracağını" belirtti. Ayrıca, daha önce atanan iki adli yöneticinin görevden alınması için de bir talep vardı ancak mahkeme bunu reddetti.

Hodlnaut, geçen yıl batan ve diğer kripto firmalarını da beraberinde götüren Terra ekosistemine olan maruziyetini küçümsemişti. Terra'ya maruz kalması, Cheng Lee ve Angela tarafından bildirildiği üzere Hodlnaut platformundan 190 milyon doların üzerinde kayba yol açtı.

Bundan kısa bir süre sonra Hodlnaut, kullanıcılarına platformundaki para çekme işlemlerini askıya alma ve Singapur Para Otoritesinden (MAS) lisans başvurusunu geri çekme kararını bildirdi.

Hodlnaut Adli Yönetim için Başvuruda Bulundu

Açıklandı: İflas Eden Kripto Kredi Şirketi Tasfiye Sürecine Giriyor!

Diğer nedenlerin yanı sıra alacaklıların gazabından kaçınmak için Hodlnaut, adli yönetim altına alınmak için başvuruda bulundu. Angela ve Cheng Lee,  geçici adli yöneticiler olarak bu noktada devreye girdi.

Bu arada Hodlnaut, son mektupta da yer aldığı üzere, ikilinin görevden alınmasının ardından başka birinin adli yönetici olmasını talep etti.

Kairos Corporate Advisory Pte Ltd'den Bay Tam Chee Chong'un Geçici Yargı Müdürü olarak atanması için başvuruda bulunduk.

Söz konusu kripto kredi şirketi, kripto varlıklarını zorunlu tasfiye altında düşük bir fiyata satmamasını sağlamak için her yolu kullandı. Bu süreçte şirket, iş gücünün yaklaşık yüzde 80'ini bırakmak zorunda kaldı.

Hodlnaut için tüm iflas yolu oldukça inişli çıkışlıydı. Bu, bir zamanlar "şirketin belirli bir dijital tokene maruz kalmasıyla ilgili yanlış beyanlarda bulunduğunu" iddia eden Singapur polisini içeren bir dava oldu. Tasfiye ve iflas işlemlerindeki son ilerleme, firmanın alacaklıları için tünelin sonunda ışık olduğunun kanıtıdır.

Hodlnaut, şu anda BlockFi ve Celsius Network gibi iflastan başarıyla çıkan kripto kredi şirketlerinin arasına katılmak için sırada bekliyor. 

Kaynak: CoinGape

Açıklandı: İflas Eden Kripto Kredi Şirketi Tasfiye Sürecine Giriyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Serum (SRM) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Piramit ve Ponzi Sistemler Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan