Anasayfa Sektörel Açıklandı: Kripto Dolandırıcılığı ile Mücadele için Birim Kurulacak!

Açıklandı: Kripto Dolandırıcılığı ile Mücadele için Birim Kurulacak!

Sektörel

İngiltere Ulusal Suç Ajansı (NCA), kripto para dolandırıcılığı ile mücadele için bir birim kuracak.

Açıklandı: Kripto Dolandırıcılığı ile Mücadele için Birim Kurulacak!

İngiltere Ulusal Suç Ajansı (NCA), kripto para dolandırıcılığı ile mücadelesini ilerletirken bu suçları araştırmak üzere özel bir ekip oluşturacak. Sanal varlık alanında artan dolandırıcılık dalgasıyla birlikte NCA, kripto ile ilgili suçları araştırmak için altı uzmandan oluşan bir grup oluşturma çağrısında bulundu.

"Ulusal Siber Suç Birimi (NCCU)" veya "Dijital Varlık Ekibi"ne katılmaya hazırlanan bu ekip, kripto para alanındaki suç faaliyetlerini ortaya çıkarmak ve takip etmek için proaktif bir yaklaşım benimseyecek. Üyelerin, "blockchain forensics" ve karmaşık finansal verilerin analizi becerileri de dâhil olmak üzere zengin bir uzmanlık getirmesi bekleniyor.

NCA'nın girişimi, İngiltere'nin dijital para sektörünün büyümesini yatırımcılar için sağlam korumalarla dengelemeye yönelik çabalarının bir bileşenidir. Ajans, 2023 yılı boyunca bu dijital mali suçlarla mücadele kapasitesini güçlendirmek için çok sayıda işe alım ilanı yayınladı.

Buna ek olarak Temmuz ayında iki blockchain müfettişinin işe alındığının duyurulması, NCA'nın Karmaşık Mali Suç Ekibi (CFCT) için önemli bir hamleydi. Bu, kripto para alanında artan tehditlerle mücadele etmek için kaynaklarını daha da güçlendirdi.

İngiltere'nin düzenleyici vizyonuyla uyumlu olarak Coinbase gibi büyük sektör oyuncuları da bölgeye olan bağlılıklarını güçlendiriyor. İngiltere'yi hızla genişleyen bir pazar olarak gören Coinbase, özellikle Kripto Varlık Piyasaları (MiCA) düzenlemesinin yürürlüğe girmesinin ardından Avrupa'ya olan bağlılığını bir kez daha teyit etti.

İngiltere'de Düzenleyici Eylemler Kayda Değer Bir Şekilde Arttı

Açıklandı: Kripto Dolandırıcılığı ile Mücadele için Birim Kurulacak!

İngiltere'de bir önceki yıl yaşanan önemli iflasların yol açtığı düzenleyici eylemlerde önemli bir artış görüldü. Bu yılın başlarında yürürlüğe giren Finansal Hizmetler ve Piyasalar Yasası, kripto para piyasasının daha sıkı bir şekilde denetlenmesi için zemin hazırladı. Bu mevzuat, düzenleyicilere dijital varlık endüstrisi için özel bir çerçeve oluşturma yetkisi vererek ülke genelinde güvenli kripto kullanımını teşvik ediyor.

Yeni yasaya göre; kripto para borsaları, artık müşterilere doğrudan risk uyarıları vermek zorunda. Bu tavsiyeler; açıklığı, adaleti ve ayrıca aldatıcı olmamayı zorunlu kılmaktadır. Kripto para piyasasına yeni girenler için 24 saatlik bir soğuma süresi artık zorunludur.

Bu nedenle Finansal Davranış Otoritesi (FCA) tetikte olmuştur. Geçtiğimiz hafta daha katı düzenlemelerin yürürlüğe girmesinden bu yana FCA, yasal sınırların dışına çıkan kripto varlık promosyonlarından şüphesiyle firmalara yönelik 200'den fazla uyarı yayınladı.

NCA tarafından uzmanlaşmış kripto para ekibinin kurulması, İngiltere'nin kripto para kullanıcıları için daha güvenli bir yatırım ortamı sağlama taahhüdünde kararlı bir adımı işaret ediyor ve ülkenin güvenli ve düzenlenmiş bir dijital ekonomiyi teşvik etme konusundaki devam eden kararlılığının bir kanıtı olarak hizmet ediyor.

Açıklandı: Kripto Dolandırıcılığı ile Mücadele için Birim Kurulacak! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan