Anasayfa NFT Açıklandı: NFT Etkinliğine Katılanlar Neden Göz Sorunu Yaşadı?

Açıklandı: NFT Etkinliğine Katılanlar Neden Göz Sorunu Yaşadı?

NFT

Yuga Labs, ApeFest'e katılanların yaşadıkları göz sorunlarına UV ışıklarının neden olduğunu doğruladı.

Açıklandı: NFT Etkinliğine Katılanlar Neden Göz Sorunu Yaşadı?

NFT şirketi Yuga Labs, geçen hafta Hong Kong'da düzenlediği ApeFest etkinliğine katılan en az 15 kişinin bildirdiği görme kaybı, göz ağrısı ve cilt sorunlarının arkasında ultraviyole (UV) ışıklarının olduğunu doğruladı.

5 Kasım'da katılımcılar, Hong Kong'da Bored ve Mutant Ape Yacht Club sahipleri için düzenlenen ücretsiz bir etkinlik olan ApeFest'e katıldıktan sonra göz ve cilt ile ilgili sorunlar bildirmeye başladılar.

Yuga'nın Bored Ape Yacht Club (BAYC) hesabı, 9 Kasım tarihli bir X (Twitter) paylaşımında, "etkinliğin bir köşesine yerleştirilen ve UV-A yayan ışıkların muhtemelen bildirilen sorunların nedeni olduğunu" doğruladı.

BAYC; bu tespitin, ApeFest'in yapımcısı Jack Morton Worldwide ile ortaklaşa yürütülen ve yerinde incelemelerin ve testlerin gerçekleştirildiği, etkinlik yüklenicileri ile görüşmelerin yapıldığı ve ekipman kayıtları ile şartname sayfalarının incelendiği bir soruşturmanın ardından yapıldığını belirtti.

Dünya Sağlık Örgütü'ne göre; UVA, Dünya yüzeyine ulaşan UV radyasyonunun yaklaşık yüzde 95'ini oluşturan bir UV dalga boyu aralığıdır. Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Göz Enstitüsü, UV ışığına maruz kalmanın potansiyel olarak göz sorunları riskini artırabileceğini söylüyor.

Daha çok siyah ışık olarak bilinen UVA ışıkları, dalga boylarına bağlı olarak farklı amaçlar için kullanılır. Daha düşük dalga boylarına sahip UVA ışıkları tipik olarak güneşlenme yatakları için kullanılırken, görünür ışık spektrumuna daha yakın dalga boylarına sahip ışıklar gece kulüplerinde olduğu gibi özel efekt aydınlatması için kullanılır. BAYC, ApeFest'te kullanılan UVA ışıklarının türüne ilişkin spesifik ayrıntıları açıklamamıştır. 

Açıklandı: NFT Etkinliğine Katılanlar Neden Göz Sorunu Yaşadı?

"Herkesin İyileşme Sürecini Desteklemeye Razıyız"

NFT projesi, semptomları olanları tıbbi yardım almaya ve UVA ışıklarına maruz kaldıklarını bildirmeye teşvik ettiğini bildirdi. Ayrıca, etkilenenlerin X üzerinden kendilerine mesaj göndermelerini talep etti. Fakat gönderiye yorum yapan bazı kişiler, X'teki DM'lerin kapatıldığını belirtti.

Proje, "Bu olayın ApeFest katılımcılarının deneyimini olumsuz etkilemesinden dolayı üzüntü duyuyoruz. Olaydan etkilenen herkesin iyileşme sürecini desteklemeye kararlıyız." ifadelerini kullandı.

Açıklandı: NFT Etkinliğine Katılanlar Neden Göz Sorunu Yaşadı? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Layer 1 / Layer 2 Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Rehber Dilara Avcıoğlu