Anasayfa Bitcoin Açıklandı: Spot Bitcoin ETF Başvurularının Onay İhtimali Nedir?

Açıklandı: Spot Bitcoin ETF Başvurularının Onay İhtimali Nedir?

Bitcoin

Uzmanlara göre, spot Bitcoin ETF başvurularının SEC tarafından onaylanma ihtimali artıyor.

Açıklandı: Spot Bitcoin ETF Başvurularının Onay İhtimali Nedir?

Sektör uzmanlarına göre; ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun spot Bitcoin ETF başvurularını onaylama olasılığı artıyor. Amerika'nın ilk Ethereum vadeli işlem ETF'lerinin bu hafta onaylanması, uzmanların güvenini artırdı.

Kripto para endüstrisi ve ETF analizi, SEC'in yakın gelecekte bir spot Bitcoin ürününü onaylayacağından her zamankinden daha emin.

4 Ekim'de kripto traderı ve analisti Alex Krüger, spot Bitcoin ETF onay ihtimalinin yüzde 70 olduğunu söyledi. Bunun muhtemelen Ocak ayında gerçekleşeceğini ve olayın alınıp satılabilir olduğunu da sözlerine ekledi.

Krüger, "Kripto traderları 'Haberleri Sat' profesyonelleridir. Haberleri satmak, önden koşmayı gerektirir." ifadelerini kullandı. 

SEC, dayanak varlığı elinde tutması gereken spot bazlı kripto türevlerine şiddetle karşı çıktı. Düzenleyici kurum, volatiliteyi ve piyasa manipülasyonunu gerekçe göstererek yalnızca vadeli işlem sözleşmelerine dayalı olanları onayladı.

ETF mağazası Başkanı Nate Geraci de bu düşünceyi yineleyerek şunları söyledi:

Spot ETF'lerin çok da uzak olmayan bir gelecekte onaylanacağını bilmenize rağmen Ether vadeli ETF'yi başlatmanızın nedeni budur."

Ripple'ın bu hafta SEC'e karşı kazandığı son kısmi zaferin ardından "Crypto Rover" şunları söyledi:

SEC'in artık spot Bitcoin ETF'ini reddetmek için geçerli bir argümanı yok. Bunu kabul etmek zorunda kalacaklar.

"Bitcoin Therapist" de aynı fikirde ve ekliyor:

Bunun büyük ölçüde doğru olduğunu düşünüyorum. Fakat anlatı onlara izin verdiği sürece kripto dolandırıcılığı, günah keçisi olarak kullanılacak. Sonunda onaylanacak ve trilyonlarca doların aktığını görecekler.

"Mister Crypto "ya göre; BlackRock'ın eski yöneticisi, SEC'in spot Bitcoin ETF'lerini üç ila altı ay içinde onaylayacağını söyledi. Ayrıca, 200 milyar dolara kadar sermaye girişi olabileceğini dile getirdi. 

Açıklandı: Spot Bitcoin ETF Başvurularının Onay İhtimali Nedir?

Uzun Süredir Bekleyen Başvurular Var

4 Ekim'de Bloomberg ETF uzmanı Eric Balchunas, uzun süredir bekleyen başvurular listesindeki son güncellemeyi yayınladı.

Balchunas; 13 Ekim'in, SEC'in Grayscale kararına itiraz etmesi için son tarih olduğunu söyledi. Ayrıca, "tüm spot başvurular temel olarak 3 Ocak'a kadar ertelendi." diye ekledi. Söz konusu isim, SEC'in ETF ihraççılarıyla başvurularında ince ayar yapmaları için aktif olarak çalıştığını söyledi.

VanEck, WisdomTree ve Fidelity için ikinci son başvuru tarihi 17 Ekim'de ve büyük olasılıkla hepsi Ocak ayına kadar ertelenecek.

Kaynak: BeInCrypto

Açıklandı: Spot Bitcoin ETF Başvurularının Onay İhtimali Nedir? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar