Bitcoin Haberleri

Adams, NYC’nin bir yıl içinde bir Bitcoin merkezi olacağını söylüyor

Kripto para, son birkaç yılda dünya çapında bir fenomen haline geldi. Özellikle Elon Musk, Nayib Bukele ve diğerleri gibi etkili şahsiyetler bu yıl sanal para birimini savunduğunda, kripto piyasası fırladı. Kripto meraklıları son gelişmeler konusunda son derece heyecanlı ve El Salvador’un tarihi adımını takiben, dünya çapında birçok ülke kripto para birimini yasallaştırmak için adım atıyor.

Kripto pazarındaki sürekli değişimlerin ortasında Eric Adams, New York şehrini bir bitcoin merkezine dönüştürme planını açıkladı. Eric Adams, New York’ta demokrasinin önde gelen yüzü. Adams, rekabetinin son zamanlarda kripto merkezi olarak ortaya çıkan Miami ile olduğunu belirterek, New York şehrinin yakında Miami’nin tacını çalacağını söyledi.

Salı günü, Adams bu önemli duyuruyu oylamanın kapanmasının ardından yaptı.

“Sana söz veriyorum, bir yıl içinde […] farklı bir şehir göreceksin. […]. Yaşam biliminin merkezi, siber güvenliğin merkezi, sürücüsüz arabaların merkezi, insansız hava araçları, bitcoin merkezi olacağız, tüm teknolojinin merkezi olacağız” dedi.

New York Times tarafından hazırlanan bir rapora göre, Adams şu anda 75.000 oyla lider durumda, seçim sonuçları henüz açıklanmadı. Eric Adams, NYC’deki Siyah ve Latin seçmenleri bir araya getirmeyi başaran tek belediye başkanı Front Runner ve bu nedenle Adams’ın bu sefer seçilme şansı daha fazla.

Özellikle, Adams, kripto para birimini savunan NYC’nin tek Demokratik Cephe Koşucusu değil, şehri bitcoin’in merkezine çevireceğini belirten başka bir kripto meraklısı Andrew Yang vardı, ancak toplam oyların sadece %11.7’sini aldı ve düştü yarış dışı.

btc

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez de şehri “Dünyanın Kripto Başkenti” yapma yolunda ilerliyor ve Adams’ın Miami’yi yarışta rakip ilan etmesinin nedeni de bu. Miami ayrıca, bu yılın en büyük yıllık kripto konferansı olan Bitcoin 2021’e de ev sahipliği yaptı ve burada El Salvador’da Bitcoin’in yasal bir ihale olarak kabul edilmesinin önemli duyurusu, başarıyla tarih yaratan Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele tarafından yapıldı ve El Salvador bunu benimseyen ilk ülke oldu. Bitcoin son zamanlarda yasal bir ihale olarak.

Adams ayrıca Salı günü Miami’ye kendinden emin bir şekilde “Miami, koştun, işimizi geri getiriyoruz!” diyerek meydan okudu.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin (BTC) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 2 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu