Coin Rehberi

Adım Adım Tether Coin (USDT) Nasıl Alınır?

Tether Coin (USDT) Nedir?

Tether Coin (USDT), ABD Doları ile 1’e 1 pariteye sahip olması hedeflenmiş olan bir stablecoin’dir. Stablecoin (yani stabil kripto para) fikri aslen itibari paralar ve kripto paralar arasındaki uçurumda bir köprü görevi görerek dijital yatırımcılık ile geleneksel borsacılığı tek bir noktada buluşturma planı çevresinde oluşmuştur. Tether Coin, stablecoin olması sebebiyle doğası gereği asıl kripto para mantığının aksine merkezidir ve yatırımlarınız Tether şirketi tarafından bir merkez bankasında saklanır.

2014 yılında Brock Pierce, Reeve Collins ve Craig Sellars tarafından Realcoin adı altında piyasaya sürülen proje yıllar içinde şimdiki hali olan Tether’e (USDT) dönüşmüştür. Bir Tether Coin teknik olarak dijitalleştirilmiş bir Amerikan Dolarıdır. Teknik olarak, hiçbir bankanın size Tether Coin’ininiz karşılığında itibari ABD Doları vermek gibi bir zorunluluğu yoktur. Tether’ın amacı, elinizdeki USD’nin değerini bankaların çetrefilli işlemleri, yasal sıkıntıları veya bunlar gibi sizi yatırımınızdan alıkoyacak dertleri atlayarak doğrudan kripto para yatırımcılığı aktivitelerinize transfer etmektir.

Tether için kısaca, USDT’nin kripto para yatırımcılarına adanmış bir sığınak olduğunu söyleyebiliriz. USDT fiyatının her zaman aynı kalması sözü sayesinde USDT, yatırımcıları kripto para piyasasının oynaklığından kurtarmaya odaklanır.

Adım Adım Tether Coin (USDT) Nasıl Alınır?

https://coinmarketcap.com/currencies/tether/

Tether Coin (USDT) Yükselir mi?

Tether Coin’in amacı her zaman Amerikan Doları ile 1’e 1 pariteye sahip olmaktır. Eğer TRY bazında bakacak olursak, USD Türk Lirasına karşı ne kadar değer kazanır ya da kaybederse USDT de o kadar değer kazanmış ya da kaybetmiş olacaktır. Ancak diğer kripto paralar bazında bakarsak, USDT her zaman olduğu yerde kalmayı hedeflemektedir.

Tether Coin (USDT) Nereden Alınır?

Tether, farklı ticaret çiftleri halinde olsa da birçok borsada (ki her gün sayıları artmakta) işlem görmektedir yani nereden alacağınıza karar vermek için seçeneğiniz çok fazladır. Ancak, genel olarak alışverişlerinizi yapmak için güvenilir ve endüstri içerisinde kabul gören borsaları seçmeniz şiddetle önerilir. Bu borsalar arasında Tether Coin ile işlem yapanlar içerisinden Binance, OKEx ve Huobi Global’i önerebiliriz. Tabii ki de seçenekleriniz bu üç borsadan ibaret değildir, fakat bu üç borsa veya benzer seviyede popüler olan borsaları kullanarak hem yatırımınızı güvene almış hem de kuvvetli bir altyapıdan faydalanmış olursunuz.

Tether Coin (USDT) Nasıl Alınır? Detaylı Anlatım

Tether (USDT) satın almak için öncelikle bir kripto para borsasında hesabınız olması gerekiyor. USDT yaygın olarak desteklenen bir kripto para olduğu için borsa seçimi konusunda seçenekleriniz az olmayacaktır. Herhangi bir borsa üzerinde hesap oluşturmak için sizden öncelikle bir e-posta adresi, kuvvetli bir parola ve büyük ihtimalle telefon numaranız ve 2FA doğrulama protokolü istenecektir. Bazı borsalar sizden derhal KYC (Know Your Customer) protokolünden geçmenizi isteyebilir, diğerleri ise ufak çaplı işlemler için (örneğin günlük 2 BTC altındaki işlemler) KYC protokolü istemeden doğrudan işlem yapmanıza izin verebilir.

Örneğin Binance üzerinden Tether (USDT) satın almayı açıklayalım; piyasadaki en büyük ve güvenilir borsalardan biri olması sayesinde oldukça sık karşılaşacağınız ve kullanmayı düşünebileceğiniz bir borsa olduğundan dolayı Binance genel olarak doğru bir seçim sayılabilir.

Öncelikle Binance adresine giderek sağ üstteki kısımdan “Kayıt Ol” seçeneğine tıklayın, daha sonra açılacak olan ekrandan hesabınız için gerekli bilgileri girin. Bu bilgiler sizden yazının başında bahsettiğimiz bilgileri isteyecektir, yani e-postanız, parolanız, telefon numaranız, vs.

Talimatları takip ederek hesabınızı oluşturduktan sonra sol üstten “Kripto Al” seçeneğine tıklayın ve dilediğiniz ödeme yöntemini seçin. Kredi/Banka kartı seçeneğini seçerseniz, karşınıza çıkacak olan ekranda kaç TRY karşılığında kaç USDT satın alabileceğinizi göreceksiniz. “Coin” yazan yere “USDT” yazın, Tether yazarsanız listede çıkmayacaktır. Girdiğiniz TRY değeri size otomatik olarak yatırmak istediğiniz TRY miktarının USDT’ye karşılık geldiğini gösterecektir. Daha sonrasında herhangi bir internet alışverişi yapar gibi ödeme işlemlerinize devam edin. Kısa süre içinde yeni Tether miktarınız sağ üstteki Spot Cüzdanı kısmında belirecektir.

Adım Adım Tether Coin (USDT) Nasıl Alınır?

Bunun dışında yine “Kripto Al” opsiyonunu seçerek “TRY Yatır” seçeneğine tıklayabilir ve Papara hesabınızdan Binance cüzdanınıza TRY yatırabilir ve yine sağ üstteki Spot Cüzdanı sekmesine giderek çıkan ekranın sağ üst kısmından “Yatırma” seçeneğine tıklayıp arama kısmına “USDT” yazabilirsiniz. Buradan “Alım Satıma Git” yazısının altındaki ticaret çiftlerinden birini seçerek USDT ile takas edilen paralardan birini satın alarak daha sonra USDT ile takas edebilirsiniz. Genellikle en yüksek hacim BTC/USDT ve ETH/USDT ticaret çiftlerindedir.

“Synthetix Network Token (SNX) Nedir? Nasıl Alınır?” adlı rehberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/synthetix-network-token-snx-nedir-nasil-alinir/

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu