Dikkat Çekenler

Afrika’nın kripto para ticaretine ilgisinin az olmasının nedeni: Yokluk, internet, korku!

ABONE OL:

Afrika Kıtası, dünyanın en fazla insan nüfusunun yaşadığı kıtalar arasında ilk sıralarda bulunuyor. İnsanlık tarihinin acı ama bir o kadar gerçekleri görmesini sağlayan bu kıtada olan ülkelerin neredeyse tamamında güvenlikten söz etmek, lüksten söz etmek %99 için mümkün değil. Kalan %1 zenginler için ise lüksten söz etmek mümkün. Asya ülkesi Hindistan’dan daha kötü durumda olan Afrika Kıtası ülkelerinin hepsi, ekonomik olarak yetersiz gelir nedeniyle sürekli kıtlık ve benzer sorunlar yaşıyor.

Kıtada su sorunları neredeyse her ülkede görülüyor ve bir diğer ülke, bir başka komşu ülkeye su konusunda veya yemek konusunda yardım etmiyor. Bunun nedeni varlık olup yardım etmemesi değil, yokluk nedeniyle kendi vatandaşlarına yetecek gıda ve su bulamayan hükümet yönetimleri diğer ülkelere yardım edecek ürünü bulamadığı için bu yardımları yapamıyor.

George Soros ve daha birçok milyarder ismin bu kıtadaki ülkelere yardım etmesi ile ilgili bugüne kadar binlerce kampanya düzenlendi ancak hiçbiri başarılı olmadı. Batılı ülkeler Afrika Kıtası ülkelerinin savunma gücünün olmaması, medya gücünün sıfır olması gibi nedenler dolayısı ile petrol, altın ve madenleri esir almış durumdalar.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Kripto 2019 için 5 Mükemmel Tahmin

İngiltere, Fransa ve ABD sırasıyla bu kıtadaki ülkelerde değerli olan tüm işletmeleri gerek zorla, gerek ise çok düşük işletme ücretleri karşılığında almış ve kendi himayelerinde tutmayı sürdürüyorlar. Afrika Kıtası bir Kuzey Kore değil.

Kuzey Kore’den daha iyi durumda olan bu ülkeler en azından dışarı ile iletişim kurabiliyor ve özgür durumdalar. Ellerinde nükleer gücü değil, bomba ve füzesi bile olmayan Afrika Kıtası ülkelerinin birçoğunun savaşa girebilecek durumu yok.

Kuzey Kore kripto paralara sahip, Afrika ülkeleri neden değil?

Olay burada patlıyor. Kuzey Kore’nin elinde yokluk geçerli nedenler dolayısı ile yok. Kuzey Kore’de yaşanan yokluğun sebebi Washington yönetimi tarafından ve AB tarafından uygulanan haklı yaptırımlar nedeniyle var. Öyle bir ülke düşünün ki tüm dünyaya elinde bulunan 80 kadar çok büyük güç ve menzile sahip ve fırlattığı anda durdurulması mümkün olmayan nükleer bombaları ile tüm dünyayı tehdit etsin.

Bu ülke Türkiye’yi bile pervasızca geçmişte nükleer bombalarının gücü sayesinde tehdit etmiş bir ülkedir. Dünyanın en büyük savunma güçlerine meydan okuması ve okuyabilmesinin arkasında devasa nükleer bombaları bulunuyor. Ülkenin hava savunma sistemleri bulunmuyor ancak en ufak bir bomba ülkeye atılması durumunda bunun nereden geldiğini bilebilecek kadar güçlü sistemlere sahip.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Kuzey Amerika'da son 7 günde kripto paralarla ilgili ne konuşuldu?

Ülke bu sistemlere sahip olduğunu iddia ederken Batılı ülkeler ise Kuzey Kore’nin hava savunma sistemlerine sahip olduğunu ancak çok güçlü sistemlere sahip olmadığını iddia ediyor. Kuzey Kore buna karşılık düşman olarak gördüğü ABD dışında kendilerine saldırmayı göze alabilecek ülke olmadığını, ABD’nin en ufak saldırısında Güney Kore’nin başkenti Seul’e çevrilmiş binlerce bombayı ateşleyerek Güney Kore’yi ”cehenneme” çevirecek olduğunu, aynı zamanda nükleer bombaları masadaki butona basarak ateşleyeceğini ve ABD’nin Washington Eyaletini hedef alarak yönetimin tüm isimlerini öldürüp ülkeyi yok edeceğini iddia ediyor. Bu ise Kuzey Kore’ye uygulanan yaptırımların asıl sebeplerinden. Ülke kripto paraları kullanabiliyor çünkü dünyadan kripto para çalıyor ve çok gelişmiş siber saldırganlara sahip.

Bu siber saldırganların başta Çin’de yetiştirildiği ve Çin devleti destekli oldukları, bu sayede kripto para borsaları ve kripto para yatırımcılarına yönelik olarak saldırılar düzenleyebildikleri belirtiliyor.

Bu ise Kuzey Kore’nin elinde kripto paralar olmasını ve bunu Kim rejiminin istediği gibi kullanmasını sağlıyor. Ülke vatandaşları bugün dünyaya açık bir ülke olsaydı ve ekonomisi aynı olsaydı (olmazdı) kripto paraları alacak para bulamazlardı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Dev ekran kartı üreticisinden ''tek haneli rakama gerileme'' açıklaması

Afrika’da orta sınıf olanlar bile korkuyor

Afrika’da orta sınıf olan internet erişimi bulunan yetişkinler ise kripto para birimlerini almaya korkuyor. Hükümetlerin istediği gibi hareket edebilmesi, demokrasinin çoğu yerde söz edilemediği, işlenen cinayetlerin kamera olmaması ve iyi araştırma ekibinin olmadığı Afrika Kıtası ülkelerinden söz ediyoruz…

Orta sınıf olan kişiler kripto para birimlerinin değer kaybetmesi ile zar zor biriktirdikleri paralarını kaybetmek istemiyorlar ve kaybetmekten korkuyorlar.

Çok zenginlerin ise kripto paraları yasadışı olan işlerde kullamaya gerek bile duymadıkları, ülkede bankacılık sistemi dahil birçok sistemin düzgün çalışmıyor olması nedeniyle kripto paraları tercih etmedikleri ve mevcut paralarından çok fazla para kazandıkları biliniyor.

*Afrika merkezli kripto para kaynaklarından derlenmiştir.

*Afrika Kıtası ile ilgili veriler Wikipedia’dan alınmıştır.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu