Anasayfa Bitcoin Akıllarda Tek Soru: Bitcoin Ne Zaman 100.000 Dolara Ulaşacak?

Akıllarda Tek Soru: Bitcoin Ne Zaman 100.000 Dolara Ulaşacak?

Bitcoin

Mevcut durgunluğa rağmen akıllarda tek soru var: Bitcoin ne zaman 100.000 dolara ulaşacak? İşte cevabı...

Akıllarda Tek Soru: Bitcoin Ne Zaman 100.000 Dolara Ulaşacak?

Mevcut durgunluğa rağmen Bitcoin (BTC) için makro tahminler yükselişe devam ediyor. Pek çok analist, varlığın 69.000 doları aşacağına ve bir sonraki boğa koşusunda tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaşacağına inanıyor. Aslında birçok kişi varlık için altı rakamlı bir hedef öngördü. Biz de bu yazımızda bu tür tahminlerin ne kadar geçerli olduğunu analiz edeceğiz.

Bitcoin (BTC) Gerçekten 100.000 Dolara Ulaşabilir mi?

Mayer Çoklu Bant Grafiğinde Bitcoin (BTC) istikrarlı bir ilerleme kaydediyor. 2022'nin 2. yarısında aşırı satış bölgesindeydi ve 2023'ün 1. ve 2. çeyreği arasında yükseliş bölgesine adım atmayı başardı. Ancak likidite eksikliği varlığın yolunu tıkadı. Yazının yazıldığı sırada düşüş bölgesinde geziniyordu. Bu tür ileri geri hareketler geçmişte yaygındı ve her durumda Bitcoin (BTC) toparlanarak aşırı alım ve yükseliş bölgesini test etti.

Akıllarda Tek Soru: Bitcoin Ne Zaman 100.000 Dolara Ulaşacak?

Hedeflere gelince, Bitcoin (BTC) 30.370 doları geçer geçmez düşüş bölgesinden çıkacak. Yükseliş aralığı bu seviyeden 46.936 dolara kadar uzanıyor. Benzer şekilde yükseliş eğilimi bölgesi, varlığın mevcut tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 69.000 civarında sona eriyor. Bitcoin (BTC) için üst limit aşırı alım hedefi şu anda altı haneli bir rakam olan 124.243 dolar civarında.

Bitcoin Halving

Standard Chartered Bank yakın zamanda Bitcoin'in (BTC) 2024 sonuna kadar 120.000 doları aşma potansiyeline sahip olduğunu öngördü. Yaklaşan halving (yarılanma) faktörü ve madenci kârlılığı, varlığın yükseliş dalgasını aşmasına yardımcı olmada kilit rol oynayacak. Şu anda bir sonraki halving (yarılanma) etkinliğine yalnızca 230 gün kaldı.

Bitcoin'in (BTC) fiyatı 4 yıllık döngüsel bir trende bağlı kalıyor. Halving öncesi piyasalar düşüş trendleriyle karakterize edilirken yarılanma sonrası piyasalarda Bitcoin (BTC) tarafından başlatılan önemli yükselişler görüldü. 2016 ve 2020 yarılanmalarının hemen ardından varlığın fiyatı yeni zirveler yaratmaya devam etti. Ancak bu bir gecede gerçekleşmedi. Bitcoin'in (BTC) bunu başarması aylar sürdü.

Akıllarda Tek Soru: Bitcoin Ne Zaman 100.000 Dolara Ulaşacak?

Şu anda 6 haneli bir değerleme oldukça abartılı görünebilir. Ancak böyle bir hedefe ulaşmak imkansız değildir. Aslında 100.000 dolara ulaşmak 'eğer' değil 'ne zaman' meselesidir. Bu nedenle yatırımcıların sabırlı olması ve 2024-25 boğa koşusunun başlamasını beklemesi gerekiyor.

Akıllarda Tek Soru: Bitcoin Ne Zaman 100.000 Dolara Ulaşacak? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar