Akıllı şehirlerin sayısı artıyor: Kripto paralar sayesinde

2 Dakikada Okunabilir


Bitcoin tekrar görünüşte yükselişle beraber insanların dikkatini çekmeye başladı. Kripto para birimlerinin değerinin artmaya devam edecek olduğu ve fiyatların yükselmeye başlaması ile tekrar kripto para birimlerine olan ilgi de bir o kadar artış gösterdi. Kripto paraların gelecekte kullanımı nasıl olacak? İnsanlar kripto para birimi konusunda gelecekte şehirlerinde herhangi bir dijital mağazada veya fiziksel mağazada kripto para birimlerini kullanabilecekler mi? Bu konuda bazı soru işaretleri var.

Özerk ve kendi kendini düzenleyen şehirlerin kripto para şehri olması daha kolay. İnsanların kripto para şehri dendiği zaman aklına kripto paralar tarafından yönetilen bir şehir aklına gelmemesi gerek. İnsanların, kripto para şehri dendiği zaman aklına gelmesi gereken kripto paraların kullanım özgürlüğü olan, neredeyse tüm herkesin kripto para sahibi olmak zorunda kaldığı ve kripto paralar ile ödeme kabul etmek zorunda kaldığı şehirler aklımıza gelmeli.

Akıllı şehirler gerçek oluyor; Malezya hükümeti tarafından yapılan son duyuru, Çin hükümeti ve inşaat ve mühendislik şirketi China Wuyi tarafından desteklenen bir projede Malacca sahilinde 835 dönümden fazla bir alana kurulmuş bir blok zinciri kenti için büyük planlarla dolu yeni bir çalışmanın olduğunu gösteriyor. Kripto para sahiplerinin sayısının büyük oranda artması bekleniyor.

Çin’deki kentsel gelişim hızı nüfusa oranla daha hızlı olarak yükseliyor ve insanlar kentsel dönüşüme daha fazla ilgi ve alaka göstermek zorunda kalıyorlar.

Kentsel dönüşüm ve akıllı şehirler

Kentsel dönüşüm ile birlikte akıllı şehirlerin oranı sürekli olarak yükseliyor. Akıllı şehirler otobüs duraklarının klimalı ve kendi enerjisini kendi güneş enerjisi sayesinde sağlayan sistemler ile ortaya çıkıyor. İnsanların bu ve buna benzer projelere daha çok ilgi göstermesi ise kripto para şehirlerinin sayısının gelecekte daha fazla artacak olduğu anlamına gelmekte.

Akıllı şehirlerin sayısının artması için en çok çalışan ülke ABD’nin ve gelişmiş ülkelerin oluşturduğu G20 üyesi ülkeler. Bu ülkeler arasında en fazla akıllı şehirlere yönelen ise ABD, Kanada, Güney Kore, Japonya ve diğerleri olarak sıralanıyor. Ülkelerin sürekli olarak kendi güçlerini artırması ve insanların kripto para şehirlerine ilgi duyması ile birlikte kripto paraların kullanım oranı da gelecekte buna paralel olarak artabilir. Kripto para birimlerinin kullanım oranı arttıkça daha güvenilir bir şehir ve güvenli şehirlerin stresi de bir o kadar azalacaktır.

Daha güvenli bir parasal gelecek için kripto para birimlerinin yenilikçi ideolojisini ve bunun sonucu olarak geleneksel para biriminden dijital para birimi biçimlerine geçiş yapan hükümetlerin olması kripto paraların dünya genelinde kullanım oranlarının artması, buna bağlı olarak çok sayıda insanın parasal olarak gasp ve hırsızlık sorunlarına en azından fiziksel olarak yakalanmasını engelleyecektir. Bitcoin ile beraber tüm dünyada birçok şehirde yenilikler görebilecek ve bu yeniliklere bağlı olarak daha fazla bu teknolojileri kullanabileceğiz.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
282
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
282
Şaşkın
Lol Lol
403
Lol
Harika Harika
282
Harika
Korkunç Korkunç
242
Korkunç
Ali Gülle
Hayatımın büyük bir kısmını geçirdiğim İstanbul'dan hemen sonra Avrupa'ya taşınmam ile kripto para sahibi olmam aynı zamana denk geliyor. Avrupa'da kripto paraların daha fazla insana ulaşması ve daha fazla insanın bilgi sahibi olması için buradayım.
error: Kopyalama Engellendi!