Altcoin Haberleri

Akita Inu, Dogecoin’in yerini mi alıyor?

Sadece 3 ay önce piyasaya sürülen Akita Inu, şimdiye kadar cesur sonuçlar veren mütevazı bir ERC-20 tokenidir. İlk olarak Uniswap’ta listelenen ve geçtiğimiz hafta içinde kendisini MXC, HotBit, Poloniex ve diğer borsalar dahil olmak üzere toplamda 7 platformda buldu. Hatta Akita Inu bu haberi yazarken BKEX’de listelendi.

Bu hızlı benimseme 200.000.000 doların üzerinde birkaç günlük işlem hacmi ile mümkün hale geldi ve Akita Inu CoinMarketCap ve CEX’te trend oldu. Akita Inu, yalnızca topluluk girdilerinin yardımıyla inşa ediliyor. Bu açıdan gerçek anlamda demokratikleştirilmiş bir projedir.

Geçtiğimiz hafta içinden başlayarak 15.000’den fazla yeni yatırımcı şu anda bu tokeni elinde tutuyor ve kısa süre önce 22.000’den fazla kişi bu projenin özel bir şeye dönüştürmesi için Akita Inu Telegramına katıldı.

Akita Inu tarafından benimsenen topluluktan gelen yeni fikirler arasında token yakma, token sahibinin boşta kalan para biriminde pasif gelir elde etmesi için staking ve son olarak Twitter ile karşılaştırılabilir kendi merkezi olmayan sosyal medya ağının geliştirilmesi yer alıyor. Ancak kullanıcılar tweet’leri beğenmek yerine Akita’ya destek göstermesi için bahşiş verebilecek. Bunların hepsi Polarfox ile ortaklık ile mümkün olacak.

Akita Inu ekibinin gelecek yol haritasını güzel bir şekilde gösterecek olan Akita web sitesinin yeni sürümüne de çok az kaldı.

Akita Inu, Dogecoin’in yerini mi alıyor?

Yeni bir projenin ilk günlerinde, yeni bir şeyin başka bir şeyle karşılaştırılabileceğini iddia etmek her zaman kolaydır. Bu haber bugün burada bu türden cesur bir karşılaştırma yapmayacak. Daha ziyade tokenin temel inancı ile “Akita Inu Dogecoin’in yerini mi alıyor?” karşılaştırması yapacağız. Bu Akita Inu’nun yeni bir Dogecoin olabileceğine dair yapılması gereken çok daha ilgi çekici bir karşılaştırmadır: Topluluğun gücü.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  LINE, LINK Tokeni ile Japonya Kripto Para Piyasasına Katılıyor

Öncelikle Dogecoin’in CoinMarketCap’te neden 6. en büyük kripto para olduğuna değinelim. Dogecoin 2013 yılında eşler arası bir dijital para birimi olarak yaratıldı ve ilk günlerde bile komik bir para birimi olarak görülüyordu. Sonuçta, logosu bir köpek karikatürü. Ancak, internete derinlemesine erişebilen ve Bitcoin ile karşılaştırıldığında bile anında güçlü ve gerçek bir rakip haline gelen bu mizahtır. Dogecoin topluluğu komik doğasına rağmen geleneksel finans kurumlarını takip ederek Dogecoin’i piyasadaki şu andaki konumuna getirmiştir.

Zaman içinde Dogecoin’in rekabet yeteneğinin gücü, bir amaca ihtiyaç duyan kripto para birimlerinin incelenmesi altında azaldı. Dolandırıcı kripto para korkusu ve açıkça çok düzensiz bir piyasa Dogecoin’i çok düşük fiyat seviyelerinde tuttu. Tabi, 2017 ve 2018 kışı gelene kadar. Doge fiyatı bir kuruşu kırdı ve daha sonra 2018’de piyasa aşağı yönde bir kırılma ile çöktü. Bitcoin dahil tüm kripto paralar adeta dalışa geçti.

Ancak Doge topluluğunun gücü Dogecoin’de kaldı. O sırada Reddit forumlarında ilginç bir şey oldu. Piyasa duyarlılığı Doge’u desteklemedi ancak insanlar DOGE’un kâr getireceğini düşündüklerinden değil, finans dünyasına orta parmağı göstermek için DOGE’un yanında kaldı. İnsanların ilgisini çeken ve pratik amacı olmayan bir şeyi desteklemeye devam etme isteğini uzun süredir Dogecoin’in işine yarıyor. Bu aslında organik olarak kendi amacını yaratan bir topluluğun gücüdür.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Altcoin Fiyat Analizi EOS, DASH, ADA 13 Ağustos 2020

Dogecoin (DOGE) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Neden bir Akita Topluluğu Oluşturmalısınız?

2020 ve 2021’e hızlı bir şekilde ilerleyin. Bu noktada, finans kurumları kripto para birimi alanına girdiler ve Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıktı. Akita Inu gibi projeler yatırım yapmak için çok yeni olduğundan, finansal kurumların katılımının artması ve kripto para birimine yatırım yapmak isteyen her zamankinden daha fazla insan olması Akita Inu’yu ne iyi adaylardan biri haline getiriyor. Hem eski hem de yeni kripto para yatırımcıları, Dogecoin’in ne kadar ilerlediğini görüyor ve oyunbaz kuruluş karşıtı yatırımcılardan gelen aynı duyguların çoğu bir sonraki Dogecoin’i aramak olacak.

Bu geleneksel finans kurumlarından bir sonraki kaçış olacak. Kış boyunca Reddit kullanıcıları Gamestop hisselerine pompalayarak dünyanın en büyük hedge fonlarından birini neredeyse iflas ettirdi. Ortalama bireylerden oluşan kolektif bir grup, geçen yüzyılın en çığır açan finansal hareketlerinden birini gerçekleşti. Bu harekette insanlar bir şeyin farkına vardılar, topluluğun gücünü anladılar.

Akita Inu, topluluğun gücünü de fark eden ilginç bir projedir. Logolarının da bir köpek olduğu belirtilmelidir. Akita Inu aslında bir Japon ayı av köpeğidir. Bu topluluğun gücüyle gelecekteki ayı piyasalarıyla savaşmaya çalışan bir kripto para birimi için uygun bir isimdir.

Bugün itibariyle, sosyal medya platformu Telegram’da AKITA Ağı’nda 17.000 üye ve 18 Nisan 2021 itibariyle herhangi bir zamanda çevrimiçi 2.000 ila 5.000 aktif üye bulunmaktadır.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Usta Kâhin Analist 2021 Altcoin Rallisinde En Çok Yükselecek Altcoinleri Açıkladı!

Etherscan’da, halihazırda 11.000 Akita Inu koin sahibi var ve daha fazla kişi Akita Inu’nun uygun fiyatını öğrendikçe bu yeni kripto paranın Telegram hesabına hızlı bir şekilde katılıyor. Yatırımcıları bu konuda heyecanlandırması gereken şey ise Akita Inu’nun hala çok yeni olması, güçlü ve sağlam bir topluluğun temellerinin halihazırda şekilleniyor olmasıdır.

Akita Inu nasıl bir sonraki Dogecoin olabilir?

Akita Inu ve Dogecoin’i karşılaştırırken dikkat etmemiz gereken çok önemli bir nokta var: Topluluk.

Akita Inu’nun oluşturduğu temellere ve topluluğun kendi içindeki etkileşim miktarına bakıldığında, bu büyüme ivmesinin devam etmemesi ve hatta uzun vadede gelebilecek bir ayı piyasasına karşı güçlü bir boğa olmasının hiçbir nedeni yok gibi duruyor.

Topluluğun zihniyeti de önemlidir ve bu göz önünde bulundurulması gereken bir şey olacaktır. Topluluk hızlı kar elde etmeyi mi umuyor? Veya topluluk aylar veya haftalar değil, yıllar içinde bir fırsata sahip oldukları uzun oyunu anlıyor mu?

Akita Inu finans kurumlarına isyan tavrıyla Dogecoin destekçilerini çekerken, aynı zamanda eğlenceli bir ortam yaratarak bu çerçeveyi dengeleyip teşvik edecekler mi?

Akita Inu projesinin nasıl gelişeceğini sadece zaman gösterecek, ancak bugün itibariyle Akita Inu, önümüzdeki yıllarda piyasalarda bir isim yapmaya hazır görünüyor. İlgilenenler için, Telegram grubundaki sabitlenmiş mesajlara bakın. Orada, yol haritasını bulacak ve bu topluluğun nerede büyüyeceği hakkında güncel bilgiler alacaksınız.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu