Sponsor

Akropolis AKRO – Blockchain Destekli Emekli Maaşı Altyapısı

Akropolis küresel emekli maaşı alanında alt yapısal sorunlara cevap bulmak için yapılan blockchain dayanaklı platformdur.  Bu platformun arkasında ki takımın amacı emekli maaşı, sosyal yardım ya da başka yardımlar gibi yardımları veren birden fazla yetki alanlarına ulaşmaktır. Eninde sonunda, kurumsal kimlikler ve bireysel nihai kullanıcılar teşvik tedbirleri alınan bu sisteme katılacaktır.

Akropolis Hangi Sorunu Çözecek?

Akropolis dünya genelinde yaşlanan nüfusla birlikte gittikçe artan emekli maaşı bütçe sorunlarını çözemeye çalışacak. İnternet sitesinde Akropolis dünya genelinde ki emekli maaşlarının üzücü durumundan bir kaç raporda bahsetti. Dünya Ekonomik Forumundan olan bir raporda: Emeklilik yaşını doldurmuş nüfusun %48’i emeklilik maaşı almıyor.  Buna ek olarak, 2015 küresel emeklilik bütçe boşluğu 70 trilyon dolar olmasına rağmen 2050’de 400 trilyon dolar olacak.

Akropolis’in bahsettiği başka bir raporda CitiGroup raporudur. Bu raporda Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütüne üye olan 20 ülkenin kendilerine özgü desteklenmeyen hükumet emeklilik yükümlülüklerini inceledi ve sonuç olarak bu rakamın ortalamasını Gayri Safi Yurt içi hasılanın %190’una denk geldiğini buldu.  Karşılaştıracak olursak bildirilen hükumet borcu Gayri Safi Yurt içi hasılanın sadece %109’una karşılık geliyor.

Bu raporlara ve diğer bilgilere dayanarak, Akropolis takımı temelinde hatalı emekli maaşı sistemlerinin sorunları çözmek için sadece bir cevap olmadığını anladı.

Akropolis Sorunlara Nasıl Yaklaşıyor

Durağan ve Açık bir emekli maaşı kaynak temeline dayalı yeni bir akıllı sözleşme yaparak dünya genelinde ki emekli maaş sorunlarını azaltarak yok etmek istiyor.  Bu insanların yatırım yapma ve birikim yapma konusunda ki fikirleri ile değişecek.

Sonuç olarak, Akropolis küresel boyutta en büyük emekli maaşı altyapı alternatifi olmayı amaçlıyor.  Herkes için daha güvenli bir finansal geleceğin kurulması için blockchainde merkezi olmayan emekli maaşlarnı düzenleyecek.

Akropolis’in Amacı Nedir ve Bunu Amacı Nasıl Yerine Getirebilir?

Akropolis’in en büyük amacı dünya genelinde ki emekli maaşında ki açıklara cevap bulmaktır. Bu amaca ulaşmak için Akropolis tahmin edilemeyen risklere karşı teknolojiyi kullanarak esnekliği arttırıyor ve daha güçlü bir gelecek yaratıyor.  Blockchain ve tokene dönüştürme teknolojilerini kullanarak Akropolis ücretleri en aza getirmenin yanı sıra, ekonomik verimlilik ve şeffaflık sağlıyor. Kullanıcılar 3. Kişilere güvenmek yerine bu süreci ve platformu kontrol edebiliyorlar.

Akropolis Tokeni

Tedarikte toplamda 900.000.000 Akropolis tokeni var. Bunun %40’ı satışa çıkartıldı, %20’si takıma verildi, %20’si fon ve ortaklara ayrıldı, %10’u erken destekçilere ve danışmanlara ayrıldı ve son %10’da piyasa ve ekosistem geliştirmelerine ayrıldı.

Akropolis’in İnternet sitesinden detaylı token kullanılabilirlik oranlarına bakabilirsiniz. Token,  fiyatlandırma birimi ve ihalelerde kullanılıyor. Bireysel kullanıcılar ise tokeni akıllı sözleşmelerde olan esas bağlantılar ile ödüllendirilecekleri yüksek kaliteli ve bedava olan servislere erişim sağlayacak sermaye olarak kullanabiliyor. Kurumsal kullanıcılar ise çoğunlukla zincir boyunca işlevsellik bağlantısını, sermaye erişimini, tokenlere sahip kullanıcıların veri erişimini ve çeşitli servisleri kullanıyor.

Akropolis Yol Haritası Nasıl Gözüküyor?

2017’Nin 3. Ve 4. Çeyreğinde Akropolis sermayesi çok iyi destek alarak satış öncesi soft cap’ine ulaştı. Hatta 2018’in ilk çeyreğinde whitepaper yayınlandı, akıllı sözleşmelerini geliştirdi, kontrol etti, stratejik ortaklıklarla imza attı ve test sunucusuna MVU ekledi.

2019 ve sonrasında Akropolis’in akıllı sözleşmeler kütüphanesini denetleyecek, platformun ilk halini piyasaya sürecek, donanımsal cüzdanları hazırlayacak ve 3. Kişi uygulama eklentileri için harici API çıkaracak.

Küresel boyutta emekli maaşı endüstrisinin fonlarının az olması gibi çok büyük sorunları var ve bu sorunlara çözüm bulunup hemen uygulanmazsa felakete yol açacak.  Güncel emekli maaşı fon altyapısı hem eski hem şeffaflık açısından yoksun hem de çok fazla çıkar çatışması var. İnsanlar artık daha fazla yaşıyor ve bu gerçeği kaldıracak çoğu emekli maaşı fonunun yeterli sermayesi yok.  Bunun sonuncunda emekli maaşı alan birçok kişinin maaşları az oluyor ve bu da büyük bir finansal krize yol açabilir. Bu küresel boyutta ki emekli maaşı açıkları sorununu çözecek şirket ise Akropolistir.

Akropolis platformu küresel boyutta eskimiş emekli maaşı altyapı sorunlarını çözmek için geliştirildi.  Akropolis kullanıcıları çeşitli emekli maaşı fonlarına bağlayacak ve herkese açık bir miktarda maaş alan deneyimli gezgin fon yöneticileri ile bağlayan küresel teknoloji platformudur.  Akropolisin amacı merkezi akıllı sözleşmeleri kullanarak blockchain teknolojisinde merkezi olmayan emekli maaşları yaratarak küresel boyutta emekli maaşı altyapısına en büyük alternatif olmaktır. Akropolis günümüz emekli maaşı endüstrisinde ki sorunları çözmek için sektörde ki en büyük uzmanlarla ortaklık kuracak.

Akropolis platformu bireyler, emekli maaşı fonları ve emeklilik yatırımlarını yöneten fon varlık yöneticileri arasında köprü görevi görecek.  Fon yöneticileri varlık portföyünü oluşturarak tokene dönüştürecek ve bu fonları blockchaine koyarak yatırımcılar için kullanışlı hale getirilecek. Bu sistem altında yatırımcılara zincir portföy emekli maaşı yatırımları bakımından eksiksiz saydamlık sağlanacak. Taraflar arasında çıkacak her hangi bir sorun aracı ortaklar yoksa Akropolis Kuruluşu ile çözülecek.  Günümüzde emekli maaşları, farklı şirketler ve birden fazla iş değiştirerek emeklilik planı oluşturmakta zorluk çeken bireyler tarafından idare ediliyor.  Akropolis platformu bireylere emekliliklerini sadece bir yerde yönetilmesi imkânını sunuyor.

Token

Blockchain bilinmezi olmayı hedefleyen Akropolis tokeni (AKT) Ethereum’da piyasaya sürülecek.  Akropolis kullanıcıları emekli maşlarını kontrol etmek için 3. Şahıslara ihtiyaç duymayacak. Akropolis kullanıcıları Akropolis platform çalışanlarına bazı ya da tüm özel verilerine erişim izini vererek AKT ile ödüllendirilecek. Bu tokenler sonradan bireyin emekli maaşına eklenecek.

Riskleri Nedir?

Akropolis emekli maaşları ile blockchain teknolojisini birleştirecek ilk platform. Çok karışık ve küresel boyutta yasalar olduğundan dolayı, uyumluluk düzeyleri ilk günden itibaren sağlam olamaz.

Bunun gibi bir ürünün bireylerin emekli maaşları ile yatırım güvencelerini almak için bir örnekten daha fazlasına ihtiyacı var.

Geniş katılım sorunu olabilir.

Vanguard ve Fidelity gibi büyük şirkeler kendi işlerini ellerinden alacak bir şirkete kolay bir şekilde izin vermeyecek. Bu büyük şirketlerin ücretleri azaltmasına ve böylece bireyler yeni bir platformu denemek yerine kendi şirketlerinde kalmaya teşvik edilecek.

Büyüme Potansiyeli

Akropolis’in şu anki ICO piyasasına göre az olan 25 milyon dolar hard cap’i var. ICO’lar tutunmaya başlıyor ve piyasaya para akışı olarak geri dönüyorlar.

Takımda karışık emekli maaşı fon sorunlarını çözebilecek çok deneyimli yöneticiler ve üyeler var.

Akropolis büyük şirketlerle ortaklık kurma arayışı içinde ve bu ortaklıklar onaylandıktan sonra kamuoyuna bildirilecek.

Tasarruf

Akropolis dünya genelinde insanlar için emekli maaşlarını daha basit ve erişilebilir yapmak için başlangıç olarak çok karışık bir endüstride piyasaya katılıyor. Düşük piyasa değeri ve iyi zamanlama ile Akropolis bir kaç ay içinde yatırımınızı ikiye katlabilir ve 50 milyon dolar piyasa değerine ulaşabilir.

Sonuç Olarak

Akropolis küresel olarak yaşanan emekli maaş açıkları sorununa hitaben emekli maaşları ile uğraşma yöntemlerimizi değiştirmeyi amaçlıyor. Blockchain teknolojisi ile emekli maaş alt yapısı oluşturarak dünya genelindeki herkes için geliştirilmiş finansal gelecek kuracak.

 

Content Protection by DMCA.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu