Anasayfa Sektörel Alacaklılar FTX'in Kapısına Dayandı: Celsius Bunu İstiyor!

Alacaklılar FTX'in Kapısına Dayandı: Celsius Bunu İstiyor!

Sektörel

Celsius Teminatsız Alacaklılar Komitesi, iflas etmiş kripto borsası FTX'in kapısına dayandı ve bu sefer bunu istiyorlar...

Alacaklılar FTX'in Kapısına Dayandı: Celsius Bunu İstiyor!
  • Celsius Teminatsız Alacaklılar Komitesi, FTX'e mahkeme celbi başvurusunda bulundu.
  • Alacaklılar, geçen yıl şüpheli Celsius (CEL) işlemleri gerçekleştiren bazı FTX kullanıcılarıyla ilgili bilgi istiyor.

Celsius Network'ün alacaklıları, geçen yıl bir dizi şüpheli kripto ticaretiyle ilişkili belirli kullanıcılar hakkında bilgi almak için Bahamalar merkezli iflas etmiş kripto borsası FTX'i mahkemeye celp etmek istiyor.

Feshedilmiş kripto borç verenin alacaklıları, bu kullanıcıların Celsius (CEL) yerel token Celsius (CEL) fiyatını manipüle etmiş olabileceğine inanıyor.

Celsius Alacaklıları FTX'i Çağıracak

ABD İflas Mahkemesi'ne 26 Nisan'da yapılan bir dosyaya göre, Celsius (CEL) alacaklıları, FTX borçlularına mahkeme celbi çıkarmak için mahkeme onayı istiyorlardı.

En son iflas duruşması sırasında alacaklılar komitesi, FTX'teki on kripto cüzdanı arasında Celsius (CEL) para yatırma ve çekme işlemleri arasında "bire bir ilişki içeren" 900'den fazla işlem tespit eden bir blockchain danışmanlık firması olan Elementus Inc.'i dinlediğini açıkladı.

Alacaklılar FTX'in Kapısına Dayandı: Celsius Bunu İstiyor!

Alacaklılar, 2022'de Nisan ve Ağustos ayları arasında şüpheli Celsius (CEL) işlemleri gerçekleştiren on cüzdanın arkasındaki kullanıcıları tespit etmek istiyor.

Komite, alım satım işlemlerinin Celsius (CEL) tarafından uygulanan geri çekme duraklaması tarihi ile Bölüm 11 iflas başvurusu tarihi arasında gerçekleştirildiği için netlik elde etmenin önemli olduğunu belirtti.

Dosyalama okundu:

"Mahkeme Davetleri, Tanımlanmış FTX Cüzdanları ile ilişkili kuruluşların veya bireylerin kimlikleri ve kullanıcı hesapları, bu kişi veya kuruluşların sahip olduğu diğer FTX kullanıcı hesapları, bu kişi veya kuruluşlar için tanımlanan tüm kullanıcı hesaplarının eksiksiz işlem geçmişi ve 1 Nisan 2022'den 30 Ağustos 2022'ye kadar FTX Borsasındaki CEL tokenlerine ilişkin tüm kısa pozisyonlarla ilişkili kuruluşların veya bireylerin kimlikleri ve kullanıcı hesapları hakkında bilgi talep eder." 

Bu işlemlerin şüpheli doğası, Celsius malikanesinin iflas planında sunduğu CEL token fiyatı konusunda bir anlaşmazlığa yol açtı. Şirket 20 sent teklif etti ancak alacaklılar komitesi, CEL token fiyatındaki potansiyel manipülasyonu vurgulamak için FTX işlemlerini gösterdi.

Kaynak: AMBCrypto

Alacaklılar FTX'in Kapısına Dayandı: Celsius Bunu İstiyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Solana Ecosystem: Çok Yönlü Blok Zinciri Çözümleri
Rehber Banu Fırıncılar