Anasayfa Sektörel Alameda-Genesis Anlaşması Duyuruldu: Tam 175 Milyon Dolar!

Alameda-Genesis Anlaşması Duyuruldu: Tam 175 Milyon Dolar!

Sektörel

Alameda Research, son mahkeme dosyalarına göre iflas etmiş kripto şirketi Genesis ile 175 milyon dolarlık bir iddiayı çözdü. İşte detaylar...

Alameda-Genesis Anlaşması Duyuruldu: Tam 175 Milyon Dolar!
Hızlı İçerik

Feshedilmiş borsa FTX'in ticaret kanadı Alameda Research, son mahkeme dosyalarına göre iflas etmiş kripto şirketi Genesis ile 175 milyon dolarlık bir iddiayı çözdü. 

17 Ağustos'ta açıklanan yasal başvurulara göre Alameda Research, Genesis'in varlıklarından 175 milyon dolarlık bir hak talebinde bulunacak.

Anlaşma, başlangıçta talep edilen 4 milyar dolarlık FTX'ten belirgin bir düşüş olduğunu gösteriyor. Özellikle anlaşma, Genesis'in FTX'e karşı ileri sürdüğü tüm karşı iddiaları da reddediyor.

Bu manevra, özellikle borç veren Genesis Global Capital'in bu yılın Ocak ayında iflas ilan etmesinden sonra, şirketlerin anlaşmalarını sonuçlandırma sürecini kolaylaştırma ve fonların müşteri tabanına dönüşünü hızlandırma stratejisidir.

Mahkeme belgesinin de gösterdiği gibi, Genesis'in yasal temsilcileri, anlaşmanın "Genesis Borçlularının 11. bölüm yeniden düzenleme planını" kolaylaştırmayı ve uzayan davayla ilişkili olası masrafları ve zamanı ortadan kaldırmayı amaçladığını söyledi.

FTX'in CEO'su John J. Ray III, eşzamanlı bir sunumda anlaşmanın şartlarını kabul etti. Yasal iddiaları çevreleyen belirsizlikler göz önüne alındığında, bu anlaşmanın FTX'in çıkarlarına en uygun olduğunu iddia etti.

Kripto Kışı!

Alameda-Genesis Anlaşması Duyuruldu: Tam 175 Milyon Dolar!

Bu arka plan, birkaç kripto firmasının katlandığı "kripto kışı" ile karşı karşıyadır. Bu şirketler genellikle karmaşık bir şekilde finansal olarak iç içe geçmişti ve hukukçuları eş zamanlı iflas duruşmaları arasında bu ilişkileri çözme arayışına yönlendiriyordu.

Daha önce, FTX'in Genesis üzerindeki iddiaları, serbest yatırım fonu bölümü Alameda Research tarafından işlenen kredi geri ödemelerini ve Genesis'in Kasım iflas beyanına kadar FTX platformundan geri çektiği varlıkları içeren şaşırtıcı bir 3.88 milyar dolar seviyesindeydi.

Öte yandan kayıtlar, Genesis Global Capital'in FTX'in ana teminatsız alacaklısı olduğunu ortaya koyuyor. Mahkeme belgelerinde belirtilen borçlu meblağ 226 milyon dolardır. Temmuz ayında yaklaşan bir anlaşmanın fısıltıları olsa da, ayrıntılar gizli tutuldu.

Uzlaşma, her iki tarafı da denetleyen yargıçlardan yeşil ışık bekliyor. İncelemeler 6 ve 13 Eylül'de yapılacak.

Alameda-Genesis Anlaşması Duyuruldu: Tam 175 Milyon Dolar! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Solana Ecosystem: Çok Yönlü Blok Zinciri Çözümleri
Rehber Banu Fırıncılar
Serum (SRM) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Cosmos (ATOM) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Hüseyin Özlan
OKEx Nedir? OKEx Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik